9. sınıfta kaldım ne yapmalıyım?

Yaşın gençken hemen bir iş bul askere gidene kadar hiç değilse çıraklık faslını bitirmiş olursun. Askerden geldiğin gibi de bir dükkan açarsın hayatını kurtarırsın. İleriki yaşlarda çıraklıkta yapamazsın bi mesleğinde olmaz. 22 yaşına kadar meslek öğrendin öğrendin. Öğrenemezsen kimse işte vermiyor iş verenlerde üç kuruş paraya nasıl düdüklerim diye bakıyor. Hiç değilse askere gidene kadar milletin kahrını çekersin geldiğinde de millet senin kahrını çeksin. Zaten bu saatten sonra üniversite hocalarınında öğrenciye bir şey kattığı yok. Adamlar kendini geliştirememişlerki size faydası olsun. Ben liseyi 1998 üniversiteyide 2004 yılında bitirdim o zaman 1955 yılına ait kitaplar okutuluyordu yil olmuş 2023 hala 1955 in kitapları okutuluyo. Ne hocalar dijital çağa ayak uydurabilmiş nede güncel kitaplar yayınlanabilmiş. Gir işe hayatını kurtar.

Arkadaşlar lise 1'deyim zaten sınıfta kaldım. Öğretmenler benimle alay ediyor. Bir de sınavlar değişmiş örnek sorulara baktım yemin ediyorum elim ayağım titredi. Bu sene de kalırsam lise terk olacağım. İsteyerek de gitmiyorum zaten illa çözüm okulu terk etmek mi, neler yapabilirim?
Okuma?

Hayır nottan öğretmenler 49 da bıraktı.

Çalışıp üniversitene hazırlan daha geç değil. İlerisi içinde düşün ileride evleneceksin çocuk sahibi olacaksın para lazım olacak o yüzden derslerine asıl mesleğini al.

Verimli 1-2 saat çalışma + okulda sınavdan önceki derslerde çalışma yeterli.

Hocam calistim.

Çalışıp üniversitene hazırlan daha geç değil. İlerisi içinde düşün ileride evleneceksin çocuk sahibi olacaksın para lazım olacak o yüzden derslerine asıl mesleğini al.

Ben üniversite okumak istemiyorum zaten bitiremem. En fazla eşkıya olurum.

Geri
Yukarı