9. sınıfta matematiği oturtamadım ne yapmalıyım?

formica

Femtopat
Merhabalar, bu sene 10'a geçtim ancak 9'un matematiğini oturtmadan 10'u anlayamayacağımı düşünüyorum bu nedenle 9. sınıf matematiği nasıl oturtmam lazım bana taktik verir misiniz? Bu aralar çok karamsarım çünkü ilkokul ve ortaokulda matematiğe aşıktım diyebilirim ama 9'a geçince sevmemeye başladım eğer bu sene de konuları anlamazsam nefret bile edebilirim bu yüzden de 9'un matematiğini oturtmam gerektiğini düşünüyorum. Psikolojik olarak bunalıma sürükleniyorum:( 9'da derslere kendimi veremediğim için vicdan azabı çekiyorum çünkü okuduğum okul özel okul ve %80 bursla girmiştim bu okula, 9'da bursluluk oldu kazanamadım ancak 10. sınıfta kazanıp ailemi ekonomik açıdan ferahlatmak istiyorum.

Merhabalar, bu sene 10'a geçtim ancak 9'un matematiğini oturtmadan 10'u anlayamayacağımı düşünüyorum bu nedenle 9. sınıf matematiği nasıl oturtmam lazım bana taktik verir misiniz? Bu aralar çok karamsarım çünkü ilkokul ve ortaokulda matematiğe aşıktım diyebilirim ama 9'a geçince sevmemeye başladım eğer bu sene de konuları anlamazsam nefret bile edebilirim bu yüzden de 9'un matematiğini oturtmam gerektiğini düşünüyorum. Psikolojik olarak bunalıma sürükleniyorum:( 9'da derslere kendimi veremediğim için vicdan azabı çekiyorum çünkü okuduğum okul özel okul ve %80 bursla girmiştim bu okula, 9'da bursluluk oldu kazanamadım ancak 10. sınıfta kazanıp ailemi ekonomik açıdan ferahlatmak istiyorum.

Konuları dinleyip test çözüp kendinizi test edeceksiniz.

Bunalıma girilecek bir durum söz konusu değil öncelikle. 9. sınıfın üniversite sınavları için kilit olan konuları Fonksiyonlar ve Problemler. Ben de bu yaştayken bu konuları düzgün oturtamamıştım. Ama 11. sınıfta TYT'ye hazırlanmaya başladıktan sonra bu konulara ağırlık verip kısa bir sürede bunları kapattım. 10. sınıfta sadece o senenin konularına ağırlık verin çünkü bu senenin Permütasyon gibi ağır konuları var. Bu seneyi kaçırmayın. 10. sınıfın yazında ise Fonksiyon, Problem ve Permütasyon gibi konulara ve yanında Geometri'ye çalışın. Ben bunlara calışmaya 11. sınıf yazında başlamıştım ama siz 10. sınıfın yazında başlayarak bir adım öne geçmelisiniz.

Son düzenleme:
Bunalıma girilecek bir durum söz konusu değil öncelikle. 9. sınıfın üniversite sınavları için kilit olan konuları Fonksiyonlar ve Problemler. Ben de bu yaştayken bu konuları düzgün oturtamamıştım. Ama 11. sınıfta TYT'ye hazırlanmaya başladıktan sonra bu konulara ağırlık verip kısa bir sürede bunları kapattım. 10. sınıfta sadece o senenin konularına ağırlık verin çünkü bu senenin Permütasyon gibi ağır konuları var. Bu seneyi kaçırmayın. 10. sınıfın yazında ise Fonksiyon, Problem ve Permütasyon gibi konulara ve yanında Geometri'ye çalışın. Ben bunlara calismyayay 11. sınıf yazında başlamıştım ama siz 10. sınıfın yazında başlayarak bir adım öne geçmelisiniz.
Peki sınavda kaç K yapmıştınız? Ben 39 günde "video+soru" yaparak 9'u kapatacaktım ancak okulumuzu 17 Ağustos'ta açacakları için bu beni demoralize etti:(

10. Sınıf matematik için kümeler ve denklemleri bilmeniz yeterli. Kümeler, fonksiyon konusu için kilit noktadır. 10,11 ve 12. Sınıf fonksiyon temellidir.

O yüzden kümeler ve denklemleri tekrar et bol bol.

Yeni konular

Geri
Yukarı