9. sınıfta okulu bırakıp açık öğretime geçmek

Corde Lio

Hectopat
Merhaba. Ben 9.sınıf lise 1'e gidiyorum. Bir meslek lisesindeyim. Ama gerçekten çok kötü OBP (90) puanımda gayet iyi olmasına rağmen hiçbir Anadolu lisesine almadılar. Nakil deniyorum gene giremiyorum. Ve artık psikolojim bozulmaya başladı ne ortam var ne hocalar iyi. Hocalar bize geri zekalı, salak falan diyor. Ortam desen herkes çok şımarık büyümemiş gibi geliyor arkadaş olasım gelmiyor. 11'lerden falan tanıdığım var hepsi keko. En azından açık öğretime geçip okulu bitirmek istiyorum. Acaba düşünceleriniz nelerdir? Açık öğretime geçersem dershaneye de gidebilirim bu arada.

Ailen izin veriyorsa geç gitsin evden daha iyi çalışırsın ben uzaktan eğitimde matematik hocasının 1 ay anlattığı halde anlamadığım tam sayılar konusunu evde 2 günde anladım.

Neden biraz açıklayıcı bir şekilde anlatsanız forumda açık öğretime geçmek isteyen üyeler bilinçli olur.

Gençlik yıllarınızı bir daha bulamazsınız düz liseden açık liseye geçtiğiniz zaman çok büyük boşluğa çıkmış olursunuz halihazırda görüştüğünüz en yakın arkadaşlarınızın ailesi bile sizle görüştürmek istemez çocuklarını ilk birkaç ay çok güzel gelir ama sonrasında çok büyük boşluğa düşersiniz.

Gençlik yıllarınızı bir daha bulamazsınız düz liseden açık liseye geçtiğiniz zaman çok büyük boşluğa çıkmış olursunuz halihazırda görüştüğünüz en yakın arkadaşlarınızın ailesi bile sizle görüştürmek istemez çocuklarını ilk birkaç ay çok güzel gelir ama sonrasında çok büyük boşluğa düşersiniz.

Hocam peki dediklerinizi saymassak başka kötü şeyler var mı? Örnek açık öğretim okumanın dezavantajları gibi.

Acaba düşünceleriniz nelerdir? Açık öğretime geçersem dershaneye de gidebilirim bu arada.
Açık öğretim ayrıcalıktır. Sınavları çok zor olmuyor, internet üzerinden çalışarak da halledebilirsin. Hayatının hatasını yaparsın diyenlere de aldırış etme, okul zaman kaybıdır.

Bence geçmen yararına olacaktır. Öğretmenlerin ve içerisindeki öğrencilerin kötü olduğu bir okulda olmak seni ileriye değil geriye götürecektir eğer dershaneye gidebilirsen çok iyi olur ben 12.sınıfım okulum fena değildi fakat 12.sınıflara çalışması için çok zaman ayırmayan hocalar vardı bu sebepten ötürü 1 Ekim'de açığa geçtim ve lise hayatım boyunca verdiğim en iyi karar olabilir okuldan dolayı çalışmak için günde en fazla 4 5 saat ayırabiliyorken şu an 10 saat gibi iyi bir tempo yakaladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı