Açık öğretime 9. sınıfta geçmek mantıklı mı?

kasimakyurek

Decapat
Daha fazla  
Şu an 9. sınıftayım devamsızlığım özürlü 20 özürsüz 6 şeklinde hastalığım var ve sınıf ortamında kendimi iyi hissetmiyorum.
Açık liseye geçmeyi kendim istiyorum.
Aileme her danıştığımda öyle şey olmaz açıktan sadece aptal insanlar okuyor diyorlar.
Açık lise okurken programımı yapacağımı düşünüyorum iyi notları olan birisi değilim.

Açık liseye geçmenin dezavantajları var mı kariyerimde beni zorlayacak lekeler bırakırmı.
Okuduğum okul çok sıradan bir Anadolu lisesi.
Liseyi okumak istemiyorum üniversiteyi normal şekilde okuyacağım.

Şu an 9. sınıftayım devamsızlığım özürlü 20 özürsüz 6 şeklinde hastalığım var ve sınıf ortamında kendimi iyi hissetmiyorum.
Aileme her danıştığımda öyle şey olmaz açıktan sadece aptal insanlar okuyor diyorlar.
Açık lise okurken programımı yapacağımı düşünüyorum iyi notları olan birisi değilim.

Açık liseye geçmenin dezavantajları var mı kariyerimde beni zorlayacak lekeler bırakırmı.

Hocam bana kalırsa 10. sınıfta hatta 11. sınıfta geçin.

Kanka bence en azından böyle sabret falan 12. sınıfı bekle.
Olmadı diyorsan sonra geçersin. 9. sınıf bıraz mantıksız geliyor, hani en azından 11, 10 falan bence ama.

Açık 11. sınıftan önce geçilmemeli bence. Çünkü ileride fikrinizin değişme ihtimali çok yüksek. Dezavantajı açısından liseden mezun olduğunda açıktan mezun oldu yazıyor ancak bunun çok da bir öneminin olduğunu sanmıyorum. Değerlendirebilene normal eğitimden daha iyidir açık.

Liseyi açıktan veya okuldan iyi bir puanla bitirmek zorundasınız üniversiteye gitmenin bir önemi yok adı olan güzel bir üniversiteye gitmeniz lazım yoksa üniversitenin hiçbir önemi yok açıktan planını yapan birisi okula giden birisinden çok daha iyi şeyler başarır fakat bunu yapabilecek irade olması lazım.

12. sınıfım şu an açık liseye geçmek çok popüler çok iyi bir lisede okumuyorsan bence hocaların pek bir faydası yok ki zaten herkes YouTube'dan konu anlatımı izliyor ha 9 de geçmek sana kalmış açık lise sınavları kolay oluyor.

Aynı durumdayım. Acaba ben mi açmıştım bu konuyu dedim.
Hocam, siz yoksa benim eski açtığım konulardan mesajımı mı çaldınız? Aha, hırsız. Yakalayın (!)

9. Sınıf çok erken açığa geçmek için. Bence en ideali 10. Sınıfi bitirdikten sonra gecmek. 11. 12. Sınıf dönemlerinde çok iyi şekilde sınava hazırlınılanabilir. Ama irade lazım.

Şu an 12'yim sınava hazırlanıyorum ve dediğim tek şey keşke 9'dayken açığa geçseydim oldu. Açığa geçmenin tek zararı açıktan mezun olmak, o da hiçbir anlamı yok ama avantajları nakit ve özellikle zaman evde kendi kendine YouTube'dan kamplar izleyerek bile çok rahat bir şekilde derece yapabilirsin. Sakın şüphe etmeden geçmen şiddetle tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı