9. sınıfta sorumluluk sınavından 50 üzeri alınırsa sınava gerek var mı?

Marjina1377

Femtopat
Daha fazla  
Ben 9.sınıfta edebiyattan kaldım diyelim.
10. sınıfta sorumluluk sınavından 50 üzeri aldım tekrar sorumluluk sınavına girmeme gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınıf tekrarı için genel ortalamanın 50 altı veyahut devamsızlığının 10/20 üzerinde olması gerekiyor.

Bizim okulumuzda edebiyat baraj ders. Edebiyat dersinin ortalaması 50'nin altında olunca sınıf tekrarına kalıyoruz. En azından müdür yardımcıları böyle dedi.

9. sınıf için olan sorumluluk sınavından geçersin ancak 10. sınıfta da edebiyat dersinden kalırsan 10. sınıf edebiyatı için yeniden sorumluluk sınavına girmen gerekir.
Bizim okulumuzda edebiyat baraj ders. Edebiyat dersinin ortalaması 50'nin altında olunca sınıf tekrarına kalıyoruz. En azından müdür yardımcıları böyle dedi.
Sizi keklemişler. 😂

En azından müdür yardımcıları böyle dedi.
İşte ben bu yüzden her zaman açık liseyi öneririm. Daha okuldaki müdür yardımcıların sistemden ne olduğundan haberi yok ki :D

Edebiyat MEB'e bağlı tüm okullarda baraj derstir. Sizin okula özgü bir şey değil yani. Edebiyat'tan yıl sonu ki ortalamaya göre kaldığında sorumluluk sınavına girersin. O sorumluluk sınavını vermelisin mezuniyetine kadar. Verememen durumunda lise diplomasını alamıyorsun.

İşte ben bu yüzden her zaman açık liseyi öneririm. Daha okuldaki müdür yardımcıların sistemden ne olduğundan haberi yok ki :D

Edebiyat MEB'e bağlı tüm okullarda baraj derstir. Sizin okula özgü bir şey değil yani. Edebiyat'tan yıl sonu ki ortalamaya göre kaldığında sorumluluk sınavına girersin. O sorumluluk sınavını vermelisin mezuniyetine kadar. Verememen durumunda lise diplomasını alamıyorsun.

Vallahi bizi iyi keklemişler bende artık stresten patlayacaktım kalma korkusuyla. Bir de bugün 4 sınavımız (matematik, din, tarih, felsefe) birden var. İyice her şey üst üste geldi. İçime su serptiniz teşekkür ederim.😄

Yeni konular

Geri
Yukarı