9. sınıfta teşekkür belgesi kötü mü olur?

Lise hayatım boyunca belge almadım. Şuan Malzeme ve Metalurji Mühendisiyim. Sen dersleri anlamaya ve bol bol tekrar yapmaya bak. 11. Sınıf olduğunda 9. sınıf ve 10. sınıf derslerine ufaktan bakmaya başla. Abartmadan ve stres yapmadan. Günde 500 soru çözmene falan gerek yok. Ben üniversiteye hazırlık süresi boyunca günde ortalama 100-120 soru çözmüşümdür. 1 haftada kocaman test kitapları bitiren arkadaşlarım benden 30k falan öndeydi. Bu benim zeki falan olduğumdan değil. Kafa olarak rahat olduğumdan. Keşke 30k önde olsaydım bende tabi o ayrı :)

Hangi belgeyi aldığınızdan ziyade ortalamanız önemli. 80-84 ile teşekkür almak var bir de 74 ile almak var. Ortalamanızı en azından 85'in üzerinde tutmanızı öneririm. Üniversite sınavında bu aldığınız puanlar karşınıza çıkacak.

9. sınıftan mezun olduğumda sınıfımın yarısı sınıfta kalmıştı. Teşekkür belgesi gayet iyi.

Hocam ileride sizi bir işe alırken 9. sınıfta hangi belgeyi almış diye bakmayacaklar merak etmeyin. Ben de dahil 9'a giden çoğu kişi alışamadı henüz. Kolay mı 4 sene alışılmışın dışında zorluğa, yeni arkadaşlara, yeni okula alışmak? Ben 2 okul değiştirdim ve 11. sınıfa kadar bir daha değiştireceğim aradığım ortamı bulamadığım için.

Ben 9. sınıfım ve şimdiye kadarki tüm sınıflarda takdir aldım. Sizce 9. sınıfta teşekkür alsam kötü olur mu yani aile tarafında bana karşı azar vs. 9. sınıf biraz zor.

Dostum ben 11. sınıfım. Merak etme o tekleme herkeste oluyor. 9. sınıfın dersleri hem zor hem de liseye alışma süresidir merak etme sonradan notların yükseliyor.

Geri
Yukarı