90.000 TL 2.El Araç Önerisi

Tarik7703

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öğrenci için az yakan (mümkünse dizel), şık görünüşlü ve maksimum 90.000 TL'ye kadar 2.el araba önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2015 civarı Leon 1.4 FR al. biraz yakar ama kalan para ile açık hava , egzoz, coil, intercooler, büyük turbo, yazılım ve 17 " jant varsa 18 - 19 jant. Al hayatı yaşa.

Ford Focus 2017 Trend X paketinin 1.6 TDCI dizel olanına bakabilirsin. Yalnız park sensörü falan istiyorsan Titanium X paketine yönelmen gerekecek. Ona göre fiyatı artış gösterecek.

Dizel yakıt demek C sınıf sıfır arabanın fiyatını 15-20 bin ikinci ellerini ise 5-10 bin aralığını arttırmak demek. Öğrencisin,senede de 10 bin kmden az yapacaksan eğer benzinli araba öneririm. 1.2 - 1.4 TSİ golflere bi bak yüksek donanım hasarsız temiz modellerini rahatça bulursun o bütçe ile gayet de az yakarlar.

Dizel yakıt demek C sınıf sıfır arabanın fiyatını 15-20 bin ikinci ellerini ise 5-10 bin aralığını arttırmak demek. Öğrencisin,senede de 10 bin kmden az yapacaksan eğer benzinli araba öneririm. 1.2 - 1.4 TSİ golflere bi bak yüksek donanım hasarsız temiz modellerini rahatça bulursun o bütçe ile gayet de az yakarlar.
Ama aynı zamanda sen benzinliyle 6.80 üzerinden 8-9 litre yakarken dizelle 6.25 üzerinden 5-5.5 yakmak demek. O yüzden ben kesinlikle dizel öneririm. Amcamın 1.4 TFSI A4'ü 9.5 litre yakarken bizim 1.6 TDI Octavia 5.2 yakıyor. (Fabrika verisi değil, kendi kullanımımızı hesapladık, fabrikaya göre bizimki 4 amcamınki 6)

Vw Scirocco 1.4 120 hplik modelinden öneririm benzinli ama çok yakacağını düşünmüyorum. Yüksek araç lazım olmasa bana kesinlikle bundan alırdım. 80 bin civarı temiz bulursan rahat.

Ama aynı zamanda sen benzinliyle 6.80 üzerinden 8-9 litre yakarken dizelle 6.25 üzerinden 5-5.5 yakmak demek. O yüzden ben kesinlikle dizel öneririm. Amcamın 1.4 TFSI A4'ü 9.5 litre yakarken bizim 1.6 TDI Octavia 5.2 yakıyor. (Fabrika verisi değil, kendi kullanımımızı hesapladık, fabrikaya göre bizimki 4 amcamınki 6)

Bahsettiğim arabaların ikisini de uzun süre kullandım 2013ten itibaren. Şehir içi karşılaştığım en fazla değer 7'ydi. TFSI motorlu A4'ü bu araçlarla karşılaştıramazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı