9000 TL dizüstü bilgisayar önerisi

Aynen katılıyorum ya benim piyasada etse etse 1500 tl edecek bir laptobum var tum bu isleri goruyor ozellikleride cok muthis degil 7 yıllık :D.Bir tek bataryası(şarj aletinin sanırsam) ve sesi bozuk başka birşey yok o da olur yani adi bir casperdi.

Ya kardeşim adamı yanlış yönlendirme bilmiyorsan sakın dinlemeyin.
İşletim sistemi olmayan bir pc almanızı tavsiye ederim işletim sistemi için ekstradan 1400 2000 tl para alınıyor onu çok ucuz bir fiyata bilgisayarcıya kurdurursunuz ben kendim kurdum mesela.
Bilmediğimi nerde çıkarttın ?
Sen çok mu biliyorsun,bilgisayarlar senin düşündüğün gibi sadece oyundan ibaret olmuyor,arkadaş 10 bin tl demiş 2 bin tllik bilgisayar mı önereyim?

Anladığım kadarıyla bu tarz bilgisayar işlerinden pek anlamıyorsun kazıklayabilirler sizi dikkatli olun.

Dostum bilgisayardan anlıyorum. Ben burada daha çok 10.nesil işlemcileri tanımadığım için yardım istedim. Ve de almış kullanmış olan insanların cevaplamasını istiyorum daha çok. Bazı cihazlarda kronik ısınma sorunları olabiliyor mesela. Veya malzeme kalitesini kullanan bilir ben burada siteden bakarak anlayamam. Bunlar hep ince detaylar ve öğrenmekte fayda var.

@@celilemrednsmnt
Nasıl bir laptop istediğini detaylandırır mısın? Malzemesi plastik olsa fark eder mi? Ağırlığı ne olmalı, veya ekran boyutu ne olsun gibi.

Benim istediğim şey laptop bana uzun yıllar boyunca sıkıntı çıkartmasın, dayanıklı olsun, malzeme kalitesi iyi olsun (mesela malzemesi plastik olması) ağırlık olara 1.5 - 2 KG arası bir şey ideal olur. Ekran olarak da 14 inç çok uygun.

Bilmediğimi nerede çıkarttın?
Sen çok mu biliyorsun, bilgisayarlar senin düşündüğün gibi sadece oyundan ibaret olmuyor, arkadaş 10 bin TL demiş 2 bin TL'lik bilgisayar mı önereyim?

Ben senden iyi biliyorum orasi kesin. Yazılım ile ilgileniyorum bundan 1 ay önce bir bilgisayar aldım yani hakimim piyasaya şu an ;).

O zaman bunu öneririm.
Ben senden iyi biliyorum orasi kesin. Yazılım ile ilgileniyorum bundan 1 ay önce bir bilgisayar aldım yani hakimim piyasaya şu an ;).
Tamam sen daha iyisin hocam hangi notebooku aldınız?
Aynen katılıyorum ya benim piyasada etse etse 1500 tl edecek bir laptobum var tum bu isleri goruyor ozellikleride cok muthis degil 7 yıllık :D.Bir tek bataryası(şarj aletinin sanırsam) ve sesi bozuk başka birşey yok o da olur yani adi bir casperdi.
Benimde 5 yıl önce aldığım notebook ikinci eli piyasada şuan 3500-4000 tl ediyor.Ve her parçası sıkıntısız çalışıyor ve merak edersen notebooku 3000 tl ye 600 tl hediye çeki verirlerken almıştım(yani 2400 tl ) ve 7 dersi kalan bir bilgisayar mühendisi adayıyım ama yinede tavsiyelerine değer vererek dinlemek isterim.

Son düzenleme:
Ben Ryzen 3000 serisi önermiyorum bir arkadaşımda var ve bildiğin yavaş sistem. Dell XPS uygun olabilir sanırım.

O zaman bunu öneririm.

Tamam sen daha iyisin hocam hangi notebooku aldınız?

Benimde 5 yıl önce aldığım notebook ikinci eli piyasada şuan 3500-4000 tl ediyor.Ve her parçası sıkıntısız çalışıyor ve merak edersen notebooku 3000 tl ye 600 tl hediye çeki verirlerken almıştım(yani 2400 tl ) ve 7 dersi kalan bir bilgisayar mühendisi adayıyım ama yinede tavsiyelerine değer vererek dinlemek isterim.
Bilgisayar Mühendisleri hoca diyor ama neyse.

Arkadaşlar selam. Oyun için değil de daha çok ödev, sunum yapılabilecek yeri geldiğinde internette gezinme, video-film izleme gibi aktiviteleri rahatlıkla yapabileceğim, kaliteli ve uzun pil ömrü sunan bir laptop ihtiyacım var. Fiyat olarak en fazla 9000 TL olsa iyi olur. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.
Bence gerek yok o kadar pahalı bilgisayara. Huawei Matebook'lar güzel bence. Düşünebilirsin.

Geri
Yukarı