9000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
9000

68055

Hectopat
Makaleler
1
Aklımdaki ürünler bu ve bu RTX 3050 Ti'a yükseltmek iyi olur mu emin değilim. RTX 3050 olanın RAM'i de daha fazla. 5-6 FPS için 600 TL arttıramam bütçemi sizce alınır mı?
Lütfen ısınır demeyin ısınacağını biliyorum ama ne yazık ki bütçeme göre alabileceğim en yüksek FPS bunlar gibi gözüküyor. Bir de DLSS için bunu düşünüyorum. Ömrünü 1-2 yıl gibi bir süre arttırır diye umuyorum. Yoksa GTX 1650 Ti'lı Acer Nitro 5 alırdım.
Bütçeni arttır demeyin 9000-9100 son hatta zorlanmış hali. 1000 TL daha koy bunu al demeyin.
Oynayacağım oyunlar RDR2 Skyrim CS ve Rocket League. Ama kodlama ve renderda yapmak istiyorum. Altına fan gibi bir zımbırtı alabilirim ama Kayseri'nin ayaz soğuğunda çok ısınmaz diye umuyorum.

3050 Ti almak daha mantıklı. İleride eline para geçince bir 8'lik RAM daha eklersin taş gibi olur. Monster'in bazı kasalarında sorun çıkıyor diyorlar fakat en azından servisi ilgili alakalı.

Aklımdaki ürünler bu ve bu RTX 3050 Ti'a yükseltmek iyi olur mu emin değilim. RTX 3050 olanın RAM'i de daha fazla. 5-6 FPS için 600 TL arttıramam bütçemi sizce alınır mı?
Lütfen ısınır demeyin ısınacağını biliyorum ama ne yazık ki bütçeme göre alabileceğim en yüksek FPS bunlar gibi gözüküyor. Bir de DLSS için bunu düşünüyorum. Ömrünü 1-2 yıl gibi bir süre arttırır diye umuyorum. Yoksa GTX 1650 Ti'lı Acer Nitro 5 alırdım.
Bütçeni arttır demeyin 9000-9100 son hatta zorlanmış hali. 1000 TL daha koy bunu al demeyin.
Oynayacağım oyunlar RDR2 Skyrim CS ve Rocket League. Ama kodlama ve renderda yapmak istiyorum. Altına fan gibi bir zımbırtı alabilirim ama Kayseri'nin ayaz soğuğunda çok ısınmaz diye umuyorum.

https://www.hepsiburada.com/hp-pavi...r-4g8s1ea-p-HBCV00000IJG48?magaza=Tekramarket
Bu iki cihaza bakabilirsiniz hocam.
HP victus modelinde wobble sorunu var hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@asosipoero almayı düşünmüyordum. İyi oldu. HP ile Casper arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

3050 Ti almak daha mantıklı. İleride eline para geçince bir 8'lik RAM daha eklersin taş gibi olur. Monster'in bazı kasalarında sorun çıkıyor diyorlar fakat en azından servisi ilgili alakalı.

Elime para geçeceğini düşünmüyorum. Olsa bile garantisi bozulmasın diye arkasını açtırmazlar. O zamana kadar da benim işim görülür büyük ihtimal.

@asosipoero almayı düşünmüyordum. İyi oldu. HP ile Casper arasında çok fark olduğunu düşünmüyorum.

Elime para geçeceğini düşünmüyorum. Olsa bile garantisi bozulmasın diye arkasını açtırmazlar. O zamana kadar da benim işim görülür büyük ihtimal.
Hocam şöyle bir durum var. Uzun seneler kullanayım derseniz 3050 Ti daha mantıklı. Ekran kartı yükseltemezsiniz fakat RAM yükseltilebilir. Kaldı ki para biriktirip bir şekilde RAM takabilirsiniz. Ayrıca RAM'ı kendiniz ya da herhangi bir bilgisayarcıya değil, Monster'a gönderip onlara taktırırsınız. Garanti dışı kalmaz merak etmeyin. Ki böyle bir hizmetleri yoksa bile çoğu firma SSD, RAM gibi yükseltmelere göz yumabiliyor. Sizin yerinizde olsam almışken iyisini alırım. Monster ve Excalibur genelde forumlarda önerilmez ama sırf servisi için Monster tercih ederim.

Hocam Casper'in test videosunu bulamadım 3050 versiyonlu o yüzden yorum yapamayacağım Casper modeleri bu forumda çok gömülüyor o yüzden kararsızım bir de kaç Watt 3050 var belli değil hocam az Watt varsa daha az grafik performansı alırsınız HP Pavilion 60Watt HP victus 75Watt GPU sahip HP Pavilion GPU modeli daha güçsüz bir model.
@Radeon RX 5500M hocamda Casper önermiyor @Radeon RX 5500M hocama güvenirim ben şahsen.

Son düzenleme:

95W 3050. 120Hz. RAM lazım. HDD lazım.
75W 3050, 60Hz.
75W 3050 Ti, kumar, zorunda kalmadıkça almayın.

75W 3050, 60Hz.

En mantıklısı Dell hocam fakat arkadaş RAM ve SSD yükseltebilir mi?
Ve Dell servisi SSD ve RAM yükseltme yapıyor mu?

75W 3050, 60Hz.

SSD var hocam. 500 GB'lik 860 EVO var. İçine olur mu? Bir de açarsam garanti bozulur mu?

Geri
Yukarı