9000 TL Yazı Yazmak ve Oyun Amaçlı ASMR Tarzında Mekanik Klavye Önerisi

Lehimli switch olayı düşündüğünüzden daha önemli şahsen. Çünkü 2 sene sonra garantisi bitince 1 tuş bozulursa o tuşu değiştirememek gibi bir durum söz konusu. Bu yüzden lehimsiz switch yani hotswap klavyelere bakın.
Yurtdışı ile uğraşmak istemiyorsanız Rog Azoth alıp geçin. Oldukça lüks bir model zaten.
Ayrıca pil mevzusu içinde, bu cihazların pilleri yeterince büyük olduğu için kolay kolay ölmez. 3000-4500mAh civarında değişiyor bu modellerin pil boyutları.
RGB açık çok uzun saatler kullanılacaksa zaten kablolu kullanacaksınız. Lakin bu pilleri ölecek demek değil. Zaten içindeki donanım belli, ısınma ve pil ömrünü tüketme gibi bir olay söz konusu değil.
Ve evet Rog Azoth lehimsiz switch kullanıyor. Ayrıca aşağıdaki videoda switch değiştirmenin ne kadar kolay olduğunu görebilirsiniz. 1 dakika bile sürmüyor. Switch videodaki gibi çıkartılıyor ve direkt yeni switch içine ittirilerek takılıyor. Gözünüzde büyütülecek bir şey yok. Modlamak asıl sıkıntı olan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım, peki bu Asos Rog Azoth için sadece kırmızı switch mi var acaba? Yani satışta öyle görünüyor NX Red yazıyor o yüzden sordum. Sizce ses tonu yeterli midir? Yani tuşların sesi yüksek olsun istiyorum şahsen biraz, ve gerçekten Azoth ile Apex Pro TKL arasında kaldım çünkü onun da sesleri çok güzel ya.
Çok düşünmeyin 😅

9 bin TL ye sistemine ram, SSD, anakart değişimi yapabilirsiniz.
Evet zaten şimdi klavye ile beraber 2x8 16 GB RAM alarak şimdi sahip olduğum 2x8 yanına 16 daha takarak 32 GB yapacağım. Bir de işte klavye alıyorum, öneriniz için çok teşekkür ederim.

Sanırım daha ucuza yok.
Evet bunu şimdi sipariş vereceğim, umarım stok sorunu yoktur çünkü hiç inceleme yokmuş. Yanına bir de dediğim gibi 2x8 16 GB RAM'de alarak mevcut RAM'lerimi 32 GB yükselteceğim. Teşekkürler.

Sanırım daha ucuza yok.
Merhaba ben ürünü aldım, Asus Rog Azoth Snow White, bugün geldi ve şimdi kurulum yaptım öğrenmeye çalışıyorum klavyenin özelliklerini, 3 tane modu var anladığım kadarıyla, soldaki Wireless modu, ortadaki kablo işareti var kabloyu klavyeye ve PC'ye bağlayınca aktif oluyor ve sanırım böyle Şarj oluyor değil mi? Son olarak da en sağda Bluetooth modu var o da galiba telefon veya televizyonlara bağlamak için anladığım kadarıyla. Fakat bir kaç şey sormak istiyorum, ben günlük kullanımda sıkça ekran görüntü (SS) alıyorum normalde ama bu klavyede o tuşu bulamadım, bu konuda yapabileceğim bir şey var mı acaba? Bir de rica etsem bana klavyenin yazılımını verebilir misiniz acaba vardır muhtemelen, çok teşekkür ederim.

Asus Rog Crate Gear sanırım yazılım bu yükledim ve güncelleştirmesini de yaptım şu an yazılımı inceliyordum da, orada soru işareti var ona tıklayınca tüm tuş kombinasyonlarını gösteriyor.

Son düzenleme:
Merhaba ben ürünü aldım, Asus Rog Azoth Snow White, bugün geldi ve şimdi kurulum yaptım öğrenmeye çalışıyorum klavyenin özelliklerini, 3 tane modu var anladığım kadarıyla, soldaki Wireless modu, ortadaki kablo işareti var kabloyu klavyeye ve PC'ye bağlayınca aktif oluyor ve sanırım böyle Şarj oluyor değil mi? Son olarak da en sağda Bluetooth modu var o da galiba telefon veya televizyonlara bağlamak için anladığım kadarıyla. Fakat bir kaç şey sormak istiyorum, ben günlük kullanımda sıkça ekran görüntü (SS) alıyorum normalde ama bu klavyede o tuşu bulamadım, bu konuda yapabileceğim bir şey var mı acaba? Bir de rica etsem bana klavyenin yazılımını verebilir misiniz acaba vardır muhtemelen, çok teşekkür ederim.

Asus Rog Crate Gear sanırım yazılım bu yükledim ve güncelleştirmesini de yaptım şu an yazılımı inceliyordum da, orada soru işareti var ona tıklayınca tüm tuş kombinasyonlarını gösteriyor.
Sanırım Armoury Create ile sorununuzu çözmüşsünüz diye anladım.
Ve evet şarj olayı dediğiniz gibi oluyor.

Sanırım Armoury Create ile sorununuzu çözmüşsünüz diye anladım.
Ve evet şarj olayı dediğiniz gibi oluyor.
Evet Armoury Crate yazılımı ile tuş kombinasyonlarını anladım, boşluk (space) tuşunun sağ tarafında FN tuşu var, FN tuşuna basılı tutarak, diğer tuşlara basınca oluyor, diğer tuşların bazılarında alt kısmında ayrıca bir simge var, o tuşların alt tarafında gösterilen simgeye göre FN tuşuna basılı tutunca o işlevi yapıyor. Programda oled panel için ayar da var. Wireless olarak bağladığım zaman şarjın %60 civarında olduğunu gördüm, o yüzden kabloyu klavyeye PC'ye bağladım %100 olması için. Peki şarjın ne kadar dolu olduğunu ve ne zaman tam şarj olduğunu nasıl anlayabilirim acaba? Çok teşekkür ederim.

OLED ekranda gösterde şeklinde oluyor. Lakin direkt yüzde olarak göstermiyor diye biliyorum.
Evet doğru oled üzerinde göstergesi var ama yüzde olarak yok. Ama yazılım içinde ''güç'' sekmesi altında varmış ''şarj oluyor % bilmem kaç'' şeklinde, kablo takılıyken yani şarj olurken klavyeyi kullanabilir miyim acaba peki? Bir de, şarj olurken RGB açık kalsa parlaklığı %100 falan olsa sorun olur mu? Eğer daha hızlı dolmasını sağlayacaksa o zaman şarj sırasında RGB kapatayım veya parlaklığı %25 yapabilirim. Asıl sormak istediğim bir şey daha var izninizle, klavyenin içinden ekstra küçük bir aparat daha çıktı, bir tarafında USB girişi var ve diğer tarafında ise telefon şarj yeri girişi gibi bir giriş yeri var, bu girişin aynısı klavyenin üzerindeki girişle aynı, bu aparat ne işe yarıyor acaba? Boşta kaldı çünkü. Wireless olarak kullanmak için zaten minik bir USB var onu PC'ye takınca çalışıyor, kablo ise o da aynı şekilde klavyeye ve PC'ye bağlantı ile çalışıyor ve şarj ediyor, ama bu aparatın ne olduğunu anlayamadım, altında metal bir parçası da var küçük.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı