9000 TL'ye dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Kutay Kaan

Hectopat
İyi günler.
Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim.
8000-9000 bandında bir gaming laptop alacağım ama bir türlü karar veremedim.
Her markaya baktım fakat genel olarak hepsinde kötü yorumlarla karşılaştım, o yüzden tavsiyeye ihtiyacım var.

Benim için önemli olan oyun oynayabileceğim ve işlemcisinin de bana yetecek kadar orta düzey olması.
Fakat önemsediğim en önemli şeyler soğutma ve dayanıklılık 3-4 yıl bana rahat gidecek bir laptop.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu modelin rami ssd si ekran kartı daha yüksek attığınızdan bu daha mantıklı olmaz mı

Şu Nasıl ?

hp nin çok fazla bir şekilde ısınma sorunu olduğu söyleniyor

HP marka alma şahsen kullanan arkadaşlarım memnun değil özellikle Pavilion serisinden. Acer marka güzeldir bulabilirsen o fiyat bandına. Monster'da kullanan arkadaşlarım memnun şimdilikç.

Acer Nitro 5 AN515-54 Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD Fiyatı
acerin bu modeli kafamda ilk sırada olan model açıkçası ama acer güvenilir bir marka mıdır yoksa asus msi gibi markalara mı yönelsem

Bunlardan birini alıcam biraz fazla seçenek var ama hangilerini eleyebilirim hangileri daha iyi olur

60Hz olanları ele bir de MSI GF63 Thin modeli tek fanlı ve çok fazla ısınma sorunu var, forumda konularda bulabilirsiniz o modelin ısınma sorunu ile ilgili.

Acer Nitro 120Hz onlar kalsın.

Lenovo Ideapad Gaming ve ASUS tavsiye etmem çünkü i5 10300H o paraya yazık olur.

ASUS TUF olabilir ama rekabetçi oynuyorsanız olmaz çünkü 60Hz.

Dell 144Hz ama ekranı IPS mi TN mi yazmıyor onu bir araştırın ama Dell'in ekran kartı iyi ve kaliteside var.

60Hz olanları ele bir de MSI GF63 Thin modeli tek fanlı ve çok fazla ısınma sorunu var, forumda konularda bulabilirsiniz o modelin ısınma sorunu ile ilgili.

Acer Nitro 120Hz onlar kalsın.

Lenovo Ideapad Gaming ve ASUS tavsiye etmem çünkü i5 10300H o paraya yazık olur.

ASUS TUF olabilir ama rekabetçi oynuyorsanız olmaz çünkü 60Hz.

Dell 144Hz ama ekranı IPS mi TN mi yazmıyor onu bir araştırın ama Dell'in ekran kartı iyi ve kaliteside var.

O Dell laptopun ekranı 60Hz ve %62 srgb seviyesine sahip galiba ve TN panel.

Yeni konular

Geri
Yukarı