900p monitörde oyunlar 1080p olarak açılıyor

qiyanax1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an RTX 4060 olan bir sistem kullanıyorum henüz yeni monitör almadım 1440x900p bir monitör ile kullanıyorum. Normalde oyunları açtığımda GeForce Experience otomatik olarak çözünürlüğü benim monitörün desteklemediği bir şey olarak ayarlıyor ve görüntü gidiyor. Oyuna girebilmek için Experience'tan optimizasyon ayarlarını değiştirip düzeltiyorum. Bugün Sekiro indirdim. Oyunu açtığımda yine aynısı oluyor otomatik 1080p ayarlanmış oyunu açtığımda görüntü gidiyor. Ama bu sefer Experience'dan ayarları değişemiyorum çünkü Sekiro'ya tıkladığımda geçerli ayarlar alınamıyor tarzbi bir şey yazıyor değişmiyor. Diğer oyunlarda bu sorun yok. Nasıl oyunu açmadan önce çözünürlüğü benim monitörün çözünürlüğüne ayarlayabilirim?

DSR açık olabilir mi? Ölçeklendirme yapıyor olabilir NVIDIA Denetim Masası'ndan kontrol edin.
Bunlar ise dedikleriniz kapalı gözüküyor.
1703863033901.png

Peki her oyundamı böyle oluyor monitörün kendisi 900p fakat otomatik olarak 1080p olarakmı açılıyor?

Yaşamadığım oyunlar oldu ama çoğu oyunda aslında 1080p değil de Experience'dan baktığımda 1680x1050 çözünürlüğünde başlatıyor. Sinyal hatası alıyorum sonra Experience'dan 1440x900 yapıp oynuyorum. Sekiro da otomatik olarak 1080p başlıyor diğerlerine nazaran.

Yaşamadığım oyunlar oldu ama çoğu oyunda aslında 1080p değil de Experience'dan baktığımda 1680x1050 çözünürlüğünde başlatıyor. Sinyal hatası alıyorum sonra Experience'dan 1440x900 yapıp oynuyorum. Sekiro da otomatik olarak 1080p başlıyor diğerlerine nazaran.

Peki dönüştürücü kablo kullanıyor musunuz monitör ile arada ekstradan mesela? Ayrıca kayıt vs almıyorsanız GeForce Experience kullanmanızı önermem Game Ready driver yeterli.

@technora her şeye "ha ha" atmanızın sebebi nedir?

Peki dönüştürücü kablo kullanıyor musunuz monitör ile arada ekstradan mesela? Ayrıca kayıt vs almıyorsanız GeForce Experience kullanmanızı önermem Game Ready driver yeterli.

@technora her şeye "ha ha" atmanızın sebebi nedir?
Dönüştürücü kullanıyorum evet monitör vga olduğu için. Klip alıyorum ayrıca o yüzden yüklü.

Geri
Yukarı