900P'den 1080P'ye geçmek

Bütçe
750

fthdsm

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yeni bir APU sistem topladım. Şu anki monitörüm 900P Casper 20cspr, geçmek istediğim monitör ise Philips 221V8 1080P monitör. Sizce geçmeme değer mi? Nasıl bir fark oluşur? Ve bu monitörü önerir misiniz?

Öneririm. Birkaç sene öncesine kadar 900P Samsung SyncMaster 923NW kullanıyordum. 10 yıla yakın bir kullanım sonrasında güç beslemesinde sorun yaşadım ve 1080P AOC bir monitörler değiştim. Oyunları genelde konsolda oynarım ancak bazı oyunlarda modlama yapmayı sevdiğim için bilgisayarı tercih ederim.

Grafik anlamında ciddi bir fark oluşuyor. Güçlü bir donanımınız var ise 1080P ve MSAA, TAA gibi teknolojileri açarak ciddi anlamda kırılmaları giderebiliyorsunuz. 900P monitörde grafikler ne kadar yüksek olursa olsun mutlaka bir kırılma yaşıyordum. 1080P'de ciddi oranda azalıyor. Elbette sıfıra inmiyor ancak görmezden gelinebilecek seviyelerde.

Arkadaşlar, yeni bir APU sistem topladım. Şu anki monitörüm 900P Casper 20cspr, geçmek istediğim monitör ise Philips 221V8 1080P monitör. Sizce geçmeme değer mi? Nasıl bir fark oluşur? Ve bu monitörü önerir misiniz?

Düşük sistem gereksinimli oyunlar oynamadığınız sürece zaten yine düşük ayar ve düşük çözünürlükte kullanacağınız için değmez ama yüksek grafikli oyunlar değilse yani yüksek çözünürlükte düşük FPS almayacaksan 1080P'ye geçmeye değer hatta ileride yeni ekran kartına da geçebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı