90'lı yıllarda ekran kartı ve bilgisayar kalitesini 3D obje döndürerek ölçen program nedir?

madbananapeel

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler.

Bir küçük programı yıllardır arıyorum fakat bulamadım. Technopat üyelerine de sormak istedim. Belki bilen hatırlayan çıkar.
Umarım iyi tarif edebilirim.

Şöyle ki;

90'lı yıllarda, Windows 95-98 zamanlarında, bir arkadaş benim bilgisayarıma bir küçük program yüklemişti. Oyun değildi.

Oyun değil, fakat tıpkı oyuna benzer gibi, bir metal görünümlü parlak bir insan kafası şekli vardı. Bu kafa şeklini, fare ile çevirince, kendi ekseni etrafında dönüyordu. Kafa rahatça bir süre dönüyordu.

Ve bana diyordu ki, “bak bilgisayarın yavaş olsa, bu kafa şekli takılarak döner, böyle rahat dönmez” diyordu.

Bu kafa şekli sanıyorum değiştirilebiliyordu. Belki gemi, çiçek vs oluyordu. Ama hep parlaktı döndürülen şekiller.

Bu küçük programı bilen hatırlayanlar var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
SPECviewperf olabilir mi ?
Cevabınız için teşekkürler.

90 lı yılların küçük bir programıydı.

Tıpkı ekleyeceğim resimdekine benzer gibi, metal, parlak görünümlü insan kafası vardı. Fareyle sağdan sola çekince, kafa dönüyordu.

Bu şekiller galiba değiştirilebiliyordu. Yıllardır arıyorum bu küçük programı.
803AA51D-4DB7-4FE6-8B6A-0898FEFA5E17.jpeg

POV-Ray olabilir mi? Böyle bir şeyi ben de hatırlıyorum ama büyük ihtimalle Blender, AutoCAD benzeri bir program açmıştı arkadaşın ve o işe yaradığını zannediyordu.
Teşekkürler maalesef değil.
97-98 yılları olduğu kesin.
Bir küçük programdı.
Metal görünümlü bir kafa, fareyle tutup çevrilince dönüyordu.

Bir de o kafa şekli değiştirilebiliyordu. Çiçek veya belki kalp, belki gemi (hatırlayamıyorum). Ama onlar da böyle parlaktı.

Ama ekran koruyucu değildi sanıyorum.

Bu programı bir görebilsem “işte buydu” diyeceğim.

……

Bir şey hatırlar gibiyim. O yıllarda değişik değişik küçük boyutlu 3D programlar vardı sanki internette. Onlardan biri de olabilir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı