91 derece işlemciye zarar verir mi?

Zaquare

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim "Valorant'ta" Max 91 oluyor 89-90'dan aşağı inmiyor. Bunun nedeni nedir? Kasayı bir buçuk sene önce aldım hiç macun sürmedim. Kasam "Xigmatek glare 7a"
Stok fan.

Stok fan Ryzen işlemcilerin çoğu için yetersiz, güçlü bir soğutucu almanızı öneririm.

İşlemcim "Valorant'ta" Max 91 oluyor 89-90'dan aşağı inmiyor. Bunun nedeni nedir? Kasayı bir buçuk sene önce aldım hiç macun sürmedim. Kasam "Xigmatek glare 7a"
Stok fan.

O işlemcinin o kadar ısınması normal değil hele ki Valorant gibi bir oyunda. Termal macunu aldığınızdan beri hiç mi sürmediniz yoksa ilk aldığınız günkü termal macun mu duruyor hala onu tam anlayamadım. Termal macun yoksa eğer ondan dolayı o sıcaklık değerlerine çıkıyor. Eğer varsa çok anormal bir sıcaklık, işlemci soğutucunuzla ilgili bir sıkıntı olabilir.
Stok fan Ryzen işlemcilerin çoğu için yetersiz, güçlü bir soğutucu almanızı öneririm.
Gayet yeterli. Yeterli olmayan modellerde zaten yanında stock fan verilmiyor. Onunla bir ilgisi yok.

Sürekli 91'de kalması kötü cidden. Çözüm bulana kadar oynamayın bence. Fanı takarken macunu silmiş, macuna toz bulaştırmış falan olabilir misiniz? Bildiğim kadarıyla stok fan 2600'lerde çok da yetersiz kalmıyor bir de.

Sürekli 91'de kalması kötü cidden. Çözüm bulana kadar oynamayın bence. Fanı takarken macunu silmiş, macuna toz bulaştırmış falan olabilir misiniz? Bildiğim kadarıyla stok fan 2600'lerde çok da yetersiz kalmıyor bir de.

Kullandığı kasaya bakın, normal gayet. Fırın gibi kasa her yeri kapalı cam.

Yeni konular

Geri
Yukarı