91 derece işlemciye zarar verir mi?

Zaquare

Hectopat
Daha fazla  
İşlemcim "Valorant'ta" Max 91 oluyor 89-90'dan aşağı inmiyor. Bunun nedeni nedir? Kasayı bir buçuk sene önce aldım hiç macun sürmedim. Kasam "Xigmatek glare 7a"
Stok fan.

Hava nasıl geçecek cam panelden? Eski kasalarda bazı modellerde yan panelde bile fan olurdu. Bu cam kasa ve RGB hastalığı yüzünden fırın gibi bilgisayar kasaları üretilmeye başladı.
Yo ne zararı? Zarar falan vermez. Sucuk falan pişirin güzel oluyor. (!) Kasanız tamamen cam, hava almıyor hava sıcak. Ama en büyük etkenlerden biri olsa da 91 Valorant gibi bir oyuna göre normal değil. CPU Soğutucu tamamen oturmuş mu, kontrol edin yapmadıysanız termal macun değişikliği yapın ve fazla sürmeyin. Ayrıca imkan varsa Mesh panel bir kasa ile denemeye çalışın. Boşta kaç derece ve kullanımlar ne? MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaş.
Kasanın ön panelinde bir parmak kalınlığı kadar boşluk var hocam. Kasayı kendim kullanıyorum böyle sorunlar yaşamıyorum. Araştırmadan arkadaşı yanlış yerlere yönlendirmeyelim. Montajı güzel yapılmamış sirkülasyonu zayıf olabilir kasanın en fazla. Diğer durumlarda işlemci macunu, montajı kontrol edilmeli belirttiğiniz gibi.
Hava nasıl geçecek cam panelden? Eski kasalarda bazı modellerde yan panelde bile fan olurdu. Bu cam kasa ve RGB hastalığı yüzünden fırın gibi bilgisayar kasaları üretilmeye başladı.
Ön panelindeki boşluk yeterli olacaktır. Metal kasalara nazaran cam olması ciddi bi avantaj bu arada.

Ön panelindeki boşluk yeterli olacaktır. Metal kasalara nazaran cam olması ciddi bi avantaj bu arada.

O boşlukların çok etkili olacağına inanmıyorum fakat kasanın üstü tamamen açıkmış şimdi farkettim. O işlemciyi soğutmada baya fark yaratıyor. Sirkulasyon ya da montaj hatası olabilir. Virüs bile olabilir.

Geri
Yukarı