9100F sisteme Dual Channel için RAM önerisi

Hymm

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam.

Halihazırda kullandığım Crucial Sport Ballistix 8 GB CL15 3000 MHz RAM'i, Dual Channel yapmak için 2. RAM almak istiyorum. Aynısı bulmak biraz zor bir seçenek olduğundan dolayı, yakın değerler olarak bu RAM'i düşünüyorum. Sizce Dual Channel olarak kullanabilir miyim?

İşlemci: Intel i3-9100F.
Anakart: MSI H310M PRO-VD Plus.

Herkese selam.

Halihazırda kullandığım Crucial Sport Ballistix 8 GB CL15 3000 MHz RAM'i, Dual Channel yapmak için 2. RAM almak istiyorum. Aynısı bulmak biraz zor bir seçenek olduğundan dolayı, yakın değerler olarak bu RAM'i düşünüyorum. Sizce Dual Channel olarak kullanabilir miyim?

MHz hızları farklı, tahminimce kullanamazsınız ya da kullansanız da çok verimli olmaz.

MHz hızlarındaki farklılık önemsiz diye tahmin ediyorum. Çünkü işlemcim maksimum 2400 MHz destekliyor.
Fark etmez, ben hızı için değil modeli de dual channel için söyledim.

Herkese selam.

Apacer ülkemizde pek bilinmese de yurtdışında sıklıkla tercih acilen bir markadır. Fiyatı da diğer markalara göre daha makul.

Aynısı değil ama ikisinin aynı çipi kullandıklarını umuyorum. Emin değilim ama.

Değerler farklı olsa bile Dual Channel çalışması için bu değerler eşitleniyor. Daha önemlisi bu belleklerin çipleri. Aynı olmayınca problemler çıkabiliyor ama çıkmama gibi bir ihtimal de var.

Geri
Yukarı