94 model otomatik W124 E200 Max kaç beygir olur?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
94 model otomatik W124 E200 almayı düşünüyorum. Fakat fantastik düşüncelerim var. Araba stok olarak 136 beygir civarı olması lazım. Fakat ben bunu 500 küsurlere çıkarmak istiyorum. Sizce mümkün müdür? Bu arabanın bende yeri çok çok farklı. Maksimum bütçem motor ve şanzıman için. Artık 500 küsur beygire çıkması için hangi parçaların değişmesi gerekiyorsa onlar için maksimum bütçem 50 bin TL. Amacım güçlü bir günlük kullanacağım canavar yaptırmak.

O motor çok eski. 500 beygiri kaldıramaz. Motorun en baştan yapılması lazım ve kesinlikle Turbo veya süperşarj eklenmeli.

Turbo zaten eklenecek. Baştan yapılması gerekiyorsa. Yapılsa ne kadar tutar?

Kanka W124 kasayı çok seviyorum acayip seviyorum. W124 E60 amg var biliyorsan. Türkiye'de ondan yok. Getirmeye kalksan 2 milyon TL civarı bende dedim ki. W124 kasa zaten 2 side kasaları aynı kasa benim aşık olduğum kasalar. 2 milyon ona vermektense 100-150 bin civarı yeni yaptırmak daha mantıklı değil mi?

Bir mühendis olarak ben sana söyleyim mümkün değil 500 beygir olması. Eski bir motor verim düşük motor hacmide yüksek değil. Yeni arabada olsa 2.0'dan 500 beygir elde etmen pek mümkün değil. Ettin diyelim motor bloğu ,şanzıman ve bilimum ekipman su koyverir yolun ortasında bujiler kucağına gelir. Benden sana tavsiye bulaşma hiç al güzel güzel bin eyvallah güzel keyifli araba ancak sevdiğin arabayı üzersin.

Hocam zaten bizim ülkemizde böyle şeylere izin yok diye biliyorum. Motordan geçtim arabayı yenilenen lazım. Normal modifiyeli arabaları bile muayeneden geçirmiyorlar. Boşuna uğraşma derim.

Hocam zaten bizim ülkemizde böyle şeylere izin yok diye biliyorum. Motordan geçtim arabayı yenilenen lazım. Normal modifiyeli arabaları bile muayeneden geçirmiyorlar. Boşuna uğraşma derim.

İzin yok değil de, şey var ekstradan vergi ödüyorsun.
Bir mühendis olarak ben sana söyleyim mümkün değil 500 beygir olması. Eski bir motor verim düşük motor hacmide yüksek değil. Yeni arabada olsa 2.0'dan 500 beygir elde etmen pek mümkün değil. Ettin diyelim motor bloğu, şanzıman ve bilimum ekipman su koyverir yolun ortasında bujiler kucağına gelir. Benden sana tavsiye bulaşma hiç al güzel güzel bin eyvallah güzel keyifli araba ancak sevdiğin arabayı üzersin.

O zaman keyfe keder bir E200 4-5 sene sonrada W211 kasa E63 amg alabilirsek alcaz. Bu yıldız sevdası nolacak. Şimdi E63'ler 300 küsur civarı. İnşallah gittikçe artmaz. Malum Türkiye'de araba piyasası kefye belirleniyor.

İzin yok değil de, şey var ekstradan vergi ödüyorsun.

O zaman keyfe keder bir E200 4-5 sene sonrada W211 kasa E63 amg alabilirsek alcaz. Bu yıldız sevdası nolacak. Şimdi E63'ler 300 küsur civarı. İnşallah gittikçe artmaz. Malum Türkiye'de araba piyasası kefye belirleniyor.

W124 E60'ı söyleyimişsin bak o özel üretim Mercedes mühendisleri bile 6.0 motordan 381 beygir alabilmiş :) Bende de bir 300sel merakı var ama ülkedeki yakıt fiyatları durduruyor beni :) marşa bas 1 lira gaza bas 2 lira :)

94 model otomatik W124 E200 almayı düşünüyorum. Fakat fantastik düşüncelerim var. Araba stok olarak 136 beygir civarı olması lazım. Fakat ben bunu 500 küsurlere çıkarmak istiyorum. Sizce mümkün müdür? Bu arabanın bende yeri çok çok farklı. Maksimum bütçem motor ve şanzıman için. Artık 500 küsur beygire çıkması için hangi parçaların değişmesi gerekiyorsa onlar için maksimum bütçem 50 bin TL. Amacım güçlü bir günlük kullanacağım canavar yaptırmak.

Aynı M111 motoru üzerinde yurtdışında yapılan projelere şöyle bir göz gezdirdim ve ortak sonuç, aklınızdaki rakamların yarısının bile çok güç olacağıdır. Güçlü Ford Cosworth modellerinden alınan turbolarla bile en fazla 230-250 beygir bandından öteye gidebilen yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı