940M sistemde "ERR_GFX_D3D_INIT" hatası

Oyun Meraklisi

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,

Bilgisayarımda dahili ve harici toplamda iki tane grafik kartı mevcut. Dahili olarak Intel HD 5500, harici olarak NVIDIA GeForce 940M.

Sorunum şu ki GTA 5 oynarken Alt+Tab veya simge durumuna geçtiğimde " err GFX D3D ınıt failed initialization " diye bir hata alıyorum ve oyun crash veriyor. Aynı şekilde PUBG'yi açmaya çalıştığımda hata veriyor ve açılmıyor.

Yalnız kritik nokta şu, Aygıt Yöneticisi'neden herhangi birini devre dışı bıraktığımda iki oyunu da sorunsuz çalıştırabiliyorum fakat FPS çok kötü duruma düşüyor. Hatanın sebebi nedir acaba ve nasıl çözebilirim? Ve ayrıca NVIDIA tek başına neden aynı performansı veremiyor?
Şimdiden teşekkürler.

sistem.PNG

intel.PNG

nvidia.PNG

pubg.PNG

gta5.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir şey buldum. Steam'dan doğrulaman gerek sanıyorum.

Çözüm 5.
Yer Paylaşımını Devre Dışı Bırakın

Birçok kullanıcı, "err gfx d3d init" hatasının Fraps, Xbox 360 aksesuarları ve GeForce Experience paylaşımı gibi oyun içi yer paylaşımı gibi belirli kaplama yazılımlarıyla ilgili olduğunu bildirdi. Hatayı düzeltmek için kaplamayı devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Burada örneğin GeForce Experience'ı alıyoruz.
1. Adım. Oyundan çıkın ve GeForce Experience'ı başlatın.
2. Adım. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesini seçin ve Genel sekmesine gidin.
3. Adım. Oyun İçi Yer Paylaşımı seçeneğini bulun ve Kapalı duruma ayarlayın.

Sürücülerin eski. Güncelle öyle bir dene.

Sürücülerimi kontrol ettim güncel görünüyor.

Şöyle bir şey buldum. Steam'dan doğrulaman gerek sanıyorum.

Çözüm 5.
Yer Paylaşımını Devre Dışı Bırakın

Birçok kullanıcı, "err GFX D3D init" hatasının Fraps, Xbox 360 aksesuarları ve GeForce Experience paylaşımı gibi oyun içi yer paylaşımı gibi belirli kaplama yazılımlarıyla ilgili olduğunu bildirdi. Hatayı düzeltmek için kaplamayı devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz. Burada örneğin GeForce Experience'ı alıyoruz.
1. Adım. Oyundan çıkın ve GeForce Experience'ı başlatın.
2. Adım. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesini seçin ve Genel sekmesine gidin.
3. Adım. Oyun İçi Yer Paylaşımı seçeneğini bulun ve Kapalı duruma ayarlayın.

Kapatarak ve tamamen kaldırarak denedim GeForce Experience'i düzelmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı