ERR_GFX_D3D_INIT GTA 5 Hatası

I223TTIN

Kilopat
Yer
Gaziantep - Hatay
Daha fazla  
Meslek
Zihin Engelliler Öğretmeni
Temiz sekilde format driver kurumunu yapiyorum. Sonra oyunlarimi yukluyorum fakat GTA V acildiktan cok kisa bir sure sonra ya hata vermeden donup oyundan atiyor ya da basliktaki hatayi veriyor.
Sistemim guncel. Isletim sistemim lisansli. Temiz kurulum yapildi. Guncellestirmeler yapildi. DirectX guncellemesi yapildi. Eski Windows 10 derlemelerinde denedim. Eski NVIDIA suruculerini denedim.
Sacma gelse de belgelerimden oyun kayit dosyasina girip DX'i DirectX 10'a dusurme islemini dahi yaptim.
Sorun hala devam ediyor. Kesin bir cozumu yok mudur bu isin?

Ekran kartınız imzanızda yazan GTX970 STRIX sanırım. ASUS GPU Tweak II kurup kartı Silent moda alıp dener misiniz? Bu sorun genelde ekran kartı kaynaklıdır. Nadir de olsa PSU kaynaklı da olabiliyor.

Kart cevap vermeyi kesince alırsınız bu hatayı. Frekansları düşürünce sorun devam ediyor mu kontrol edin. Mesela GPU frekansını 100 MHz düşürüp deneyin.

Ayrıca kartınızı OCCT (PSU) ve Furmark ile de test edin.

Bilgisayarla ilgili hemen hemen her şeyi biliyorsun, bence bu bilgileri korumak amaclı bir antivirus yükleyip korumaya almak lazım🤪

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız imzanızda yazan GTX970 STRIX sanırım. ASUS GPU Tweak II kurup kartı Silent moda alıp dener misiniz? Bu sorun genelde ekran kartı kaynaklıdır. Nadir de olsa PSU kaynaklı da olabiliyor.

Kart cevap vermeyi kesince alırsınız bu hatayı. Frekansları düşürünce sorun devam ediyor mu kontrol edin. Mesela GPU frekansını 100 MHz düşürüp deneyin.

Ayrıca kartınızı OCCT (PSU) ve FurMark ile de test edin.

Ekran kartim ASUS GTX 1080. Su an disardayim ama gecen gun fullmark testini yaptim. Sters testinde 10 dk dan fazla bekledim herhangi bir hata vs almadim 65 derecede gayet stabil akti.
4K'da 2800 puan gibi bir skor verdi. Bu testi yaparken herhangi bir hata vs almadim. Ama eve gecince diger testi de yapip donus saglarim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FurMark önermeyi bırakacağım artık sanırım. OCCT kadar zorlayamıyor kartı. OCCT ile PSU testi çalıştırın.

Tamamdır. Eve geçtiğimde hemen deneyip sonuclari paylasiyorum.
Ayrica daha önce kasa arkasindan USB takarden sadece bir gun olmak uzere hafif bir elektrik çarpması oldu.
Umarım sorunun kaynağı PSU’dur.
Sonucları gün içinde paylaşacağım teşekkür ederim.
Test sonuclari bu sekilde
Furmark önermeyi bırakacağım artık sanırım. OCCT kadar zorlayamıyor kartı. OCCT ile PSU testi çalıştırın.
Furmark önermeyi bırakacağım artık sanırım. OCCT kadar zorlayamıyor kartı. OCCT ile PSU testi çalıştırın.
testleri yaptim @Recep Baltaş
@Recep Baltaş
Yani bu kadar mi?
yazilimin guncel mi?
Temiz kurulum yaptin mi?
Su testleri yap?
ee sonra herhangi bir donut yok.
bunlari bu sekilde kopyala yapistir mi yapiyosunuz yoksa gercekten bir bildiginiz var mi emin olamiyorum.

Dosya Ekleri

• 20200221-145748-GPU3D.png
    20200221-145748-GPU3D.png
    56,9 KB · Görüntüleme: 22
  • Adsız.png
    Adsız.png
    33,2 KB · Görüntüleme: 26
  • Adsızaa.png
    Adsızaa.png
    41,8 KB · Görüntüleme: 22
  • Adsızaaaa.png
    Adsızaaaa.png
    34,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı