940MX 405 MHz'e sabitleniyor

bugracirak7

Centipat
GTA 5'i rahatça 60 FPS'de oynarken bir anda ekran kartı 405 MHz sabitleniyor, 20FPS'ye düşüyor, sonra 900MHz'ye çekiliyor ve al sana 40 FPS oluyor. Adam gibi bir oynayamıyorum. 10 dk sonunda hep aynı şey. Laptop sıcak da değil ha, en fazla 85 dereceyi görüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5'i rahatça 60 FPS'de oynarken bir anda ekran kartı 405 MHz sabitleniyor, 20FPS'ye düşüyor, sonra 900MHz'ye çekiliyor ve al sana 40 FPS oluyor. Adam gibi bir oynayamıyorum. 10 dk sonunda hep aynı şey. Laptop sıcak da değil ha, en fazla 85 dereceyi görüyorum.

Allah'tan sıcak değil.

85 derece az mı hocam derhal fan temizliği ve termal macun değişimi yapın.

Hocam buzlukta oynayınız kesin çözüm 😃 👍

Aynı ekran kartına sahip laptop var ekran kartı GTA Online'de 60 dereceyi geçmiyor sizinki de sıcak değilse benimki buz :D

Laptop ekran kartı o masaüstü değil.
Biliyorum. Ben kendi laptopuma yaptım. Kasa içerisinde hava alan yer yoktu. Hava delikleri açtım. Önceden GT620m ekran kartım stock ayarlarda 90 dereceleri görürken şimdi tam yükte OC yapmama rağmen 70'li dereceleri geçmiyor.

Biliyorum. Ben kendi laptopuma yaptım. Kasa içerisinde hava alan yer yoktu. Hava delikleri açtım. Önceden GT620M ekran kartım stock ayarlarda 90 dereceleri görürken şimdi tam yükte OC yapmama rağmen 70'li dereceleri geçmiyor.

1. si laptoplarda kesinlikle OC yapılmaz performans artsa bile mükemmel bir soğutmaya sahip olması lazım ama yine de riskli konumuza gelirsek hava alan delikler vardır fakat tozla dolduysa içerisi keçe gibi bir yapı oluşur ve 1 gram hava alamaz tavsiyem delik açmaması. Fan ve termal macun değişikliği sıcaklığı düşürür.

Yeni konular

Geri
Yukarı