Çözüldü GT730 405 MHz sabitlenme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sydraaa

Hectopat
Yer
Bursa / Eskişehir
Daha fazla  
Öncelikle kartın modeli MSI GT730 ekran kartı ilk açılışta altta belirttiğim gibi 699MHz'ye 652 çalışıyor. Bir süre sonra neden oluyor bilmiyorum 405'e kilitleniyor. Bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözülüyor fakat bir süre sonra olay tekrarlanıyor. Çözümü bilen birisi var mı?

Dosya Ekleri

• 1644686179355.png
    1644686179355.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 44
Çözüm
Selam, bende de aynı ekran kartında aynı dertten muzdaribim. Yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartı sıcaklıgım 80-90 arası gidip geliyor. Ayarları kıstım, arttırdım fakat 405'den ne dusuyor ne artıyor.

Ara sıra belli bir sıcaklığa deyince kendini kilitlediğini öğrendim. Ayrıca MSI Afterburner kullanıyorsanız çarpı tuşunun yanındaki Windows tuşunun kapalı olması gerekiyormuş. Windows tam açılmadan overclock işlemi için uygulama açılınca kart korumaya alıyormuş. Fan hızını 90'a sabitledim. Kasa camını taktım. Mem clock Hz 650 çektim rahat kullanıyorum. Hatadan eser kalmadı. 1 saatlik FurMark testinde maksimum 76 görmüştü kartım aslında. 80 85 civarına hiç vurmadı şu ana kadar. Şaşırtıcı cidden.
Bir fikir gelmiyor. Isınsaydı 80 dereceyi vs geçerdi.
MSI Afterburner'ı güncelleyin demiş arkadaş. Bir deneyin belki sorun çözülür.

Selam, bende de aynı ekran kartında aynı dertten muzdaribim. Yardımcı olursanız sevinirim. Ekran kartı sıcaklıgım 80-90 arası gidip geliyor. Ayarları kıstım, arttırdım fakat 405'den ne dusuyor ne artıyor.

Ara sıra belli bir sıcaklığa deyince kendini kilitlediğini öğrendim. Ayrıca MSI Afterburner kullanıyorsanız çarpı tuşunun yanındaki Windows tuşunun kapalı olması gerekiyormuş. Windows tam açılmadan overclock işlemi için uygulama açılınca kart korumaya alıyormuş. Fan hızını 90'a sabitledim. Kasa camını taktım. Mem clock Hz 650 çektim rahat kullanıyorum. Hatadan eser kalmadı. 1 saatlik FurMark testinde maksimum 76 görmüştü kartım aslında. 80 85 civarına hiç vurmadı şu ana kadar. Şaşırtıcı cidden.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı