9500-10000 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

@Hielaph hocam ram alırken işlemci ve anakart ile uyumunu kontrol ettiniz mi? Ben bu hususta kararsızım açıkcası. Toplama alırken uyumsuz bir ram alırsam uygun verim alamam diye bir korkum var. Bir öneriniz var mı veya bu linkteki ram uygun mudur bilginiz var mı?
Hocam listede olmasına gerek yok RAM'in. Her türlü çalışıyor sorunsuz.

X470 çok pahalıydı ya. OC yapmayacağım için bence sorun olmayacak ama bakalım.

Hocam bu Ryzen 7 2700x'in yanında gelen 2 tane kablo var. Soğutucunun yanındaki 2 girişe takılıp anakarta RGB slotuna takıyorlar. O kablolar ne işe yarıyor? Onları takmadan soğutucunun RGB fanları çalışmıyor mu?
Anakartınızın sol alt kısmına takılan kabloyu takmanız yeterli. Ben ilk başta 2 kabloyu da takmıştım. Ama bayağı görüntü kirliliği oldu. Sonra anakartın alt tarafına takılan USB girişli RGB kablosunu çıkarttım. Bir şey değişmedi :) Tek kablo çalıştırıyor.

Anakartınızın sol alt kısmına takılan kabloyu takmanız yeterli. Ben ilk başta 2 kabloyu da takmıştım. Ama bayağı görüntü kirliliği oldu. Sonra anakartın alt tarafına takılan USB girişli RGB kablosunu çıkarttım. Bir şey değişmedi :) Tek kablo çalıştırıyor.
Tamamdır teşekkürler

Arkadaşlar size bir sorum daha olacak acaba bu B450 anakart modellerinin (msi b450, asus tuf b450, asus rog strix b450 vs.) birbirleri arasındaki farklar nelerdir, hangisi iyidir? Bilgisi olan var mı ?

Arkadaşlar size bir sorum daha olacak acaba bu B450 anakart modellerinin (msi b450, asus tuf b450, asus rog strix b450 vs.) birbirleri arasındaki farklar nelerdir, hangisi iyidir? Bilgisi olan var mı ?
Aralarında fark yok denebilir. Birinde 6 USB girişi olur diğerinde 5. Birinde M2 SSD ile ilgili bir teknoloji olur diğerinde olmaz gibi gibi. Mesela Asus TUF'ta ekran karti slotu ekstra metal malzeme ile geliştirilmiş ve slotun kendi voltaj koruması falan var. Gibi gibi böyle küçük farklar fiyat farkına neden oluyor.

Kullanılan malzeme kalitesi, girişler vb şeyler.
Aralarında fark yok denebilir. Birinde 6 USB girişi olur diğerinde 5. Birinde M2 SSD ile ilgili bir teknoloji olur diğerinde olmaz gibi gibi. Mesela Asus TUF'ta ekran karti slotu ekstra metal malzeme ile geliştirilmiş ve slotun kendi voltaj koruması falan var. Gibi gibi böyle küçük farklar fiyat farkına neden oluyor.
Yanlış hatırlamıyorsam dün vatanın sitesinde gece kampanyasında asus tuf b450 520 liraya düşmüştü keşke alsaydım o zaman. Ben fark vardır diye düşündüm

Hocam b450 Asus ve MSİ serisinden özellikle şu yönü iyidir diyerek önerebileceğiniz kart var mı blackfriday da takipte kalayım.
Hepsi iyi hocam. Gözünüze hoş geleni alın. Tasarımına falan bakın. Sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu ona bakın. Asus TUF öneririm kesinlikle. Tasarımı güzel ve Asus yani. Kaliteli kart.
Hocam b450 Asus ve MSİ serisinden özellikle şu yönü iyidir diyerek önerebileceğiniz kart var mı blackfriday da takipte kalayım.
Ben şu soldaki slotların açıkta kalmasini sevmiyorum. USB portlarının falan görünmesini istemiyorum. Asus TUF bunu sağlıyor. Üstlerinde tasarımsal anlamda da hoş bir plastik kapak var.
Arkadaşlar sistemi tamamladım. Hepsiburada.com indirimleri ile birlikte tamamlanmış oldu sistem. Toplam 8470 TL tuttu tam olarak. Sistemi belirteyim:

KASA:
Ryzen 5 2600x
Corsair Vengeance (2*8) 16 GB 3000 MHz
MSI RTX 2070 Armor OC
Asus TUF B450 Gaming Plus
Dark SuperNova RGB Kasa
High Power 750W 80+ PSU
Toshiba TR200 240 GB SSD

MONİTÖR:
MSI Optix MAG241C 144 Hz 1 ms Curved

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı