9500-10000 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Kalitesiz olduğundan değil. Bu model daha kaliteli. PSU seçilirken watt değerine göre seçim yapılmaz. O model de olur bu arada. Bütçeye göre artık.

Daha geçen 3800'e gördüm dedim ya. Yine düşmemesi için bir sebep yok.
Dedigim gibi eğer tekrar görürseniz o civarlarda bana ulaşabilirseniz cok iyi olur. Ben de bakıyorum ama görmem falan :)
Hocam maalesef çok pahalı benim için bu. Monitör için kasadan kısmak istemiyorum.

Kendi sistemimi sattım. Üzerine para ekleyip tekrar sistem toplayacağım bu sefer daha iyisini toplamaya çalışıyorum. RTX kartlar falan da çıktı malum. Sistemimi aldıktan sonra parça araştırmayı ve piyasa takibini bıraktım. 2 gündür inceliyorum sağda solda fakat daha iyi öneriler gelir belki diye konu açtım. Monitör dahil bir sistem toplayacağım. Bütçem 9500 TL. 10.000'e çıkabilir ancak kesinlikle 10.000'i geçmemeli. 16 GB RAM barındıran bir sistem toplayabilir misiniz? HDD barındırmasına gerek yok şu an için sadece SSD olması yeterli. Harici harddiskim var. Teşekkürler.

Reis bu alanda sen uzmansın zaten.

Reis bu alanda sen uzmansın zaten.
Hocam akıl akıldan üstündür. Ben de kendim dizebiliyorum sistem tabiki ama benim görmediğim bir şeyi başkası görmüştür. Daha farklı oneriler gelir diye açtım konuyu. Nitekim 1080 yerine 2070 kovalamaya karar verdim mesela arkadaslar sayesinde.
Aga 2.el al ekran kartını inanılmaz kâr ettirir sana.
Front, kanka baksana Ankara'da falan temiz 1080 1080Ti. Benim kuzenler orada onlarla halledebilirim belki. Müsaitsen tabi :)
Hocam akıl akıldan üstündür. Ben de kendim dizebiliyorum sistem tabiki ama benim görmediğim bir şeyi başkası görmüştür. Daha farklı oneriler gelir diye açtım konuyu. Nitekim 1080 yerine 2070 kovalamaya karar verdim mesela arkadaslar sayesinde.

Front, kanka baksana Ankara'da falan temiz 1080 1080Ti. Benim kuzenler orada onlarla halledebilirim belki. Müsaitsen tabi :)
Bu arada Izmir'den alacağınız bir şey olursa seve seve yardımcı olurum.
Farklı önerileri fikirleri olan var mı arkadaşlar? Yorum yapabilirseniz mutlu olurum iyi kötü farketmez.

Son düzenleme:
İyi günler kolay gelsin, ben de aynı bütçe ile bir sistem toplamayı planlıyorum bu yüzden burayı takipte kalacağım. Sistem üzerinde son kararınızı verdiğinizde ne alacağınız hususunda buraya da yazar mısınız? @Hielaph

İyi günler kolay gelsin, ben de aynı bütçe ile bir sistem toplamayı planlıyorum bu yüzden burayı takipte kalacağım. Sistem üzerinde son kararınızı verdiğinizde ne alacağınız hususunda buraya da yazar mısınız? @Hielaph
Yazarım tabii.

Asus TUF B450 GAMİNG Anakart
Corsair Vengeance (2*8) 16 GB 3000 MHz
Dark Supernova RGB Kasa
High Power 750W 80+ PSU
Toshiba TR200 SSD

Bu parçaları aldım. Kasa konusunda epey araştırdım ve 750W PSU'lu kasayı 650 TL'ye aldım teknobiyotikten. Çok ucuza geldi açıkçası. Kasaya gelirsek kutuyu açtığımda gerçekten şok oldum. Çünkü ben bu kadar güzel, şık ve kaliteli bir kasa beklemiyordum Dark'tan. Özellikle tempered camları inanılmaz kaliteli. Metal gövdesi ve arka kapak çok kaliteli. Izgaraları çok güzel ve şık. Bal peteği şeklinde. Bunun yanında kasanın üst kısmında tuşların olduğu kısım kasa ile uyumlu ve çok güzel duruyor. Özellikle önde DARK logosunun olduğu yer fırçalanmış metal. Çok şık ve hoş. Kesinlikle alınması gereken bir kasa ve herkese de önereceğim.

Yazarım tabii.

Dark Supernova RGB Kasa
High Power 750W 80+ PSU
Toshiba TR200 SSD

Bu parçaları aldım. Kasa konusunda epey araştırdım ve 750W PSU'lu kasayı 650 TL'ye aldım teknobiyotikten. Çok ucuza geldi açıkçası. Kasaya gelirsek kutuyu açtığımda gerçekten şok oldum. Çünkü ben bu kadar güzel, şık ve kaliteli bir kasa beklemiyordum Dark'tan. Özellikle tempered camları inanılmaz kaliteli. Metal gövdesi ve arka kapak çok kaliteli. Izgaraları çok güzel ve şık. Bal peteği şeklinde. Bunun yanında kasanın üst kısmında tuşların olduğu kısım kasa ile uyumlu ve çok güzel duruyor. Özellikle önde DARK logosunun olduğu yer fırçalanmış metal. Çok şık ve hoş. Kesinlikle alınması gereken bir kasa ve herkese de önereceğim.
Hocam hayırlı olsun. Ben de özellik olarak aşağıdaki sistemi düşünüyorum ek olarak öneriniz varsa açığım. Sistemin suan ki fiyatı 12000 tl küsüratı var ancak blackfriday de daha ucuza bulusam alacağım. Fiyatları taksitli fiyatlar üzerinden hesapladım.

amd ryzen 7 2700x 2265.32 TL
MSI B450 TOMAHAWK 777.14 TL
Adata DDR4 16GB 3200 CL16 1274.76 TL
Msi 1080 armor oc 3999 TL (mediamarkt)
2 tb barracuda 430.34 TL
970 evo 500 gb 950.54 TL
Kasa 600 TL
Psu 621.08 TL
Monitör msi mag24c 1600 TL

Yazarım tabii.

Dark Supernova RGB Kasa
High Power 750W 80+ PSU
Toshiba TR200 SSD

Kasadan para artmışken işlemciye yatırım yapın bence. Ya da monitöre. Ama ben 2700 / 2700X için zorlamanızı öneririm. RTX 2070 veya GTX 1080 konusunda hemfikiriz zaten. Şu anda elinizde ne kadar var?

Hocam hayırlı olsun. Ben de özellik olarak aşağıdaki sistemi düşünüyorum ek olarak öneriniz varsa açığım. Sistemin suan ki fiyatı 12000 tl küsüratı var ancak blackfriday de daha ucuza bulusam alacağım. Fiyatları taksitli fiyatlar üzerinden hesapladım.

amd ryzen 7 2700x 2265.32 TL
MSI B450 TOMAHAWK 777.14 TL
Adata DDR4 16GB 3200 CL16 1274.76 TL
Msi 1080 armor oc 3999 TL (mediamarkt)
2 tb barracuda 430.34 TL
970 evo 500 gb 950.54 TL
Kasa 600 TL
Psu 621.08 TL
Monitör msi mag24c 1600 TL
Değiştirilecek bir sey bulamadim hocam sisteminizde. Sadece sığarsa 2070 ya da 2080 olabilir o kadar.
Kasadan para artmışken işlemciye yatırım yapın bence. Ya da monitöre. Ama ben 2700 / 2700X için zorlamanızı öneririm. RTX 2070 veya GTX 1080 konusunda hemfikiriz zaten. Şu anda elinizde ne kadar var?
1080p 144 Hz alacağım monitörü. Şuan elimde 6000 var. Monitörün yanına Ryzen 5 2600x RTX 2070 ya da Ryzen 7 2700x GTX 1080 ikilisine bakacağım. Umarım sığar bütçeme hepsi. Olmadı 200 300 ekleyeceğim üstüne. Tamamen indirimlere bağlı. Yeterki sığsın. Gönül ister ki Ryzen 7 2700x RTX 2070 alayım ama zor. Aslında elimde 6800 falan var ama birikmiş paramı harcamak istemiyorum. Biraz da kenara koymak istiyorum. Ancak eksik kalirsa 200 300 takviye edebilirim dedigim gibi.

Son düzenleme:
Açıkçası ben Ryzen 7 2700X öneririm. Kendim kullanıyorum ve performans muazzam. Testlerde yanlış hatırlamıyorsam 1080 ile 2070 arasında ortalama 5-6 FPS fark oluyor. Yer yer fark 2 FPS’e kadar düşüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı