9500 TL laptop önerisi

Bütçe
9500

Egelen

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Günlük kullanımda beni üzmeyecek ve vergi indirimine dahil olabilecek bir laptop arıyorum.
Tek beklentim yazılım geliştirme yaparken ve gerekli araçları kullanırken (vs, SQL server, docker, vb) kasmaması.
Önerilerinizi bekliyorum.

Pil süresi nasıl hocam ? bende işyeri için böyle bişe düşünüyorum uzun zamandır. Bi atılım yapamadık ama.
Bazı kaynaklarda 8 saat olduğu yazıyor ancak hangi şartlarda olduğu belirtilmemiş (ekran parlaklığı, tarayıcı/video oynatma vb.) Ben de hiç 8 saat boyunca aralıksız kullanmadığım için ölçme şansım olmadı.

Ancak içerisinde performans çekirdekleri yok. 12. nesil verimlilik çekirdekleri var, bu yüzden enerji tüketiminin kayde değer seviyede az olacağını düşünüyorum. Zaten işlemci de 15W TDP'ye sahip.

Acer Aspire 3 A315-510P-38X0 40wh bataryaya sahip ve FreeDOS(Windows kurulu değil)

Acer Aspire 3 A315-510P-39S1 ise 50wh daha büyük bir bataryaya sahip ve Windows 11 ile geliyormuş. Bir de fazladan Ethernet (LAN/RJ45) girişi varmış, alırken dikkat edersin.

Bir de bu bütçede üzmeyecek bir şey bekleme, mümkünse kasa önerisi bak

Bazı kaynaklarda 8 saat olduğu yazıyor ancak hangi şartlarda olduğu belirtilmemiş (ekran parlaklığı, tarayıcı/video oynatma vb.) Ben de hiç 8 saat boyunca aralıksız kullanmadığım için ölçme şansım olmadı.

Ancak içerisinde performans çekirdekleri yok. 12. nesil verimlilik çekirdekleri var, bu yüzden enerji tüketiminin kayde değer seviyede az olacağını düşünüyorum. Zaten işlemci de 15W TDP'ye sahip.

Acer Aspire 3 A315-510P-38X0 40wh bataryaya sahip ve FreeDOS(Windows kurulu değil)

Acer Aspire 3 A315-510P-39S1 ise 50wh daha büyük bir bataryaya sahip ve Windows 11 ile geliyormuş. Bir de fazladan Ethernet (LAN/RJ45) girişi varmış, alırken dikkat edersin.
Teşekkürler bilgi için. Yeterli.

Sahibinden de "Hazır Sistem Ryzen 5 2600 ve Rx 580" adlı bir ilan var, 10k ya satılıyor ve işlemcisi 15watt olan bir laptop işlemcisinden daha güçlü, bir de ekran kartı var. Monitör klavye sorunun olur ama yine de taşınabilen bir medya oynatıcısından daha iyi olabilir..

edit: monitör klavye dahil sistemler de varmış aslında
oyuncu bilgisayarı (Monitör dahil)
Masaüstü PC

10.300-10.700 TL civarında Lenovo IdeaPad 3 82RJ00DETX var, işlemcisi %20-%30 daha iyi, ekranı LED(daha iyi?) ve 2 katı daha fazla depolaması(512 GB) var. Tek sorunu bataryası 38wh ve DDR5 yerine DDR4. DDR4 olduğundan RAM'ler muhtemelen lehimli değildir, gelecekte yükseltme yapabilirsin muhtemelen

Son düzenleme:

Geri
Yukarı