9500 TL sistem toplama

Zevkler ve renkler tartışılmaz. Senin mantıklı bulmadığın rakam bir başkası için mantıklıdır. Aynı şekilde bir başkası da senin 3200 TL harcamanı mantıklı bulmasa 1800 TL fazlasıyla yeter derse bunun önünü alamazsın.
Kardeşim siz burda israf yapıyorsunuz. Ve galiba paranın nasıl kazanıldığını bilmiyorsunuz. Yazık derim. Hayatta daha önemli şeyler var. Elimde olsa 1800 alırdım ama maalesef bir ekran kartı 700-1400TL olunca o zamanlar.

Sistemi almışsın zaten. Aldığın için fazla anlatmayacağım. Ömrünün sonuna gelmiş bir platformu mu tercih edersin, yoksa 2020'ye kadar destek alan bir platformu mu? DirectX 12 ile yavaş yavaş çoklu çekirdeğe önem veren programlar ve oyunlar çıkmaya başladı. Elindeki işlemcide ısınma sorunu var mı? Isınma sorunu ne alaka dersen bu konuyu okuyabilirsin. İnatla Intel almak istiyorsan Intel alabilirsin. Konuyu bizim fikirlerimizi almak için aldıysan neden bizim önerilerimizi dinlemeden kendi kafanın dikine gidiyorsun? Sonuçta almışsın, hayırlı olsun.
Bu arada @Cihatinan etiket sistemi her zamanki gibi çalışmıyor...

Kardeşim siz burda israf yapıyorsunuz. Ve galiba paranın nasıl kazanıldığını bilmiyorsunuz. Yazık derim. Hayatta daha önemli şeyler var. Elimde olsa 1800 alırdım ama maalesef bir ekran kartı 700-1400TL olunca o zamanlar.

Sanki millet her türlü harcamayı tutumlu yapıyor da iş teknolojiye gelince israfa kaçıyor. Şu an piyasayı bilmediğin ne kadar belli oluyor geçmiş zamanı bahane ediyorsun sanki şimdi ki ekran kartları çok ucuz ya. Alsaydın ya zamanında APU her türlü işini görürdü bu mantığa göre. Kimin parayı hangi şartlarda kazandığını bilip bilmeden ortaya öylece konuşamazsın. Müneccim misin nesin? Dediğim gibi kişilerin zevkine çomak sokmaktansa sus daha iyi.

Sanki millet her türlü harcamayı tutumlu yapıyor da iş teknolojiye gelince israfa kaçıyor. Şu an piyasayı bilmediğin ne kadar belli oluyor geçmiş zamanı bahane ediyorsun sanki şimdi ki ekran kartları çok ucuz ya. Alsaydın ya zamanında APU her türlü işini görürdü bu mantığa göre. Kimin parayı hangi şartlarda kazandığını bilip bilmeden ortaya öylece konuşamazsın. Müneccim misin nesin? Dediğim gibi kişilerin zevkine çomak sokmaktansa sus daha iyi.
Ben fikrimi söyledim sana niye bu kadar batıyor anlamadım. Baba parası harcamak hoşunuza gidiyor. Sanki piyasanın içindesiniz, işiniz var. Size bu forumda çürümede, asosyal hayatınızda başarılar dilerim. İyi akşamlar. Dipnot: Evet, cidden israf 1000TL'ye bir anakart.

Ben fikrimi söyledim sana niye bu kadar batıyor anlamadım. Baba parası harcamak hoşunuza gidiyor. Sanki piyasanın içindesiniz, işiniz var. Size bu forumda çürümede, asosyal hayatınızda başarılar dilerim. İyi akşamlar. Dipnot: Evet, cidden israf 1000TL'ye bir anakart.
Bu forumda sadece sen mi çalışıyor sanıyorsun? Kendiniz çalışıyorsunuz diye herkesi kendinizden alçak görmeye çalışmayın. Hem baba parasıyla topluyor olsa da size ne?

Öncelikle şu meblağ kısmını bu ortamda konuşmayalım derim. Çünkü çoğu kişi (%90) yüz yüze görüşmemiştir bile. Kimin nasıl ne şekilde para kazandığını bilemeyiz. Yani 9500 lira mantıklı değil diyorsun. Şimdi aynı açıdan ben de düşünürsem ben de 9500 liraya bisiklet ve ekipmanlarını alırım. Başka birisi motosiklet alır, başka birisi birikim yapar, başka birisi tatil, başka birisi araba, başka birisi traktörü için römork... ve bu uzar gider. Öncelikle olaya tek yönden bakmayalım. Zorlama olacak ama belki bu sistemi toplayacak kişi para kazanacak ya da o topladığı bilgisayarı bir şekilde kiralayacak. Kim bilebilir ki? Yani kime göre neye göre mantıklı önce bunu bir düşünelim ki konu dışı tartışma yaşanmasın. Şurada bazı tabuları ve bazı sabit fikirlerinizi (belki de kılıcınızı) yere bırakmanız gerekiyor. Olaya nötr yaklaşmak her zaman daha iyidir. (y)

Konumuza gelirsek. Tek çekirdek kullanan program varsa biri söylesin gerçekten bilmiyorum o konuları. Daha alfabeyi öğrenmediğim zamandaki oyunları da oynuyorsanız ve "bu asker arkadaşım olan oyundan yüksek kare almam gerek arkadaşlar" diyorsanız lütfen şu işlemciyi alın ve buradan uzaklaşın. :) PassMark - Intel Pentium G4560 @ 3.50GHz - Price performance comparison

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada ilk başta yazdıklarım her türlü koşulda geçerli. Yani burada düşük bütçe ile bilgisayar toplayan kişilere de tavsiye veriyorlar. Dalga geçen yok eden yok. Bu duyarlılığı (aslında olması gereken bir durum da neyse) 9500 lira için de gösterin. Şu anda yaptığınız şey duyarlılık değil faşistliktir. @Cartman

He şimdi Quad channel sisteme de R7 370 koyarsan ona da fütursuzca karışım kusura bakmasın kimse. :trol:

Baba parası harcamak derken ? Sen kimsin ki ? Beni tanıyor musun ? Neye göre bu tarz bir yorum yapabiliyorsun ? Paramı nereye harcayacağımı sana mı soracağım ? Sen kendi hayatını kendi bildiğin şekilde yaşa başkalarının hayatına karışmak gibi bir küstahlık yapma.

Arkadaş bir konu açtım soru sormak istedim Fanboy olduk.Baba parası sömüren olduk. Sizi mi ilgilendiriyor arkadaş. bilgilendirmek isteyen arkadaşlar güzel bir dille bilgilendirmiş. Ayrıca socket devri bitmiş bir 7700k aldın paran çöpe gitti diyen arkadaşlar. Ben bu pcyi gelecek yıl upgrade etmicem yada 2019 da çıkacak oyunlarda genellikle RPG ve FPS 30 fps değerlerini görene kadar kullanıcam. ha diyorsanız intel aldın gelecek yıl 30 fps i göreceksin o zaman haklısınız param boşa gitti. ama bu sistemde beni 3 yıldan daha fazla götürecekse büyük sıkıntılar çıkarmadan pekte pişman olmam doğrusu. yorum yapan arkadaşların coğu bilgili ve yardımcı olmaya çalışıyor onlara da teşekkür ederim. ama sanırım gelen sistem tavsiyeleri arasında seçim yapmak gibi bir hakkımda mevcut.

@Cartman
Neden israf olsun ki? Sanki bu arkadaş almış olduğu PC'yi bir kenara koyup izleyecekmiş gibi. Eğer bu sistemi kullanmasayadı tamam haklısınız, o zaman israf olurdu. Ancak eminim ki arkadaş bu sistemi sonuna kadar kullanacak, oyunlarda ayarları maksimuma kökleyecek ve sistemin hakkını verecek. Ne yani Bugatti alanlar, Ferrari alanlar israf mı yaptı? Madem bunları almak israf olacak, neden bu tür parçalar hala üretilmeye devam ediyor?

Benim diyeceğim şuy, alsaydınız Ryzen almanızı isterdim. Bu sistem sizi uzun süre rahat idare ettirir elbette, ancak İ7 7700K'nın işlemci kullanımı maalesef yüksek. Gelecekte çıkacak oyunlarda belki işlemci kullanımı %100'e ulaşabilir. Ancak bu durum yaşandığında Ryzen hala %70-60 ile devam edecektir. Bu nedenle Ryzen almak daha future-proof olurdu. Ayrıca çekirdek yiyen oyunlar için çoklu çekirdeğe sahip işlemci almak daha yararlı olurdu kanımca.

"Peki ben bu sistemi alarak hata yapmış bulunuyor muyum?"
Kesinlikle hayır. GTX 1080 Ti gibi bir ekran kartı kullanıyorsanız eminim ki 2K ve üstü bir monitöre sahipsinizdir. Bu çözünürlükte işlemci kullanımı, 1080p'ye oranla daha az yükselir. Zaten tek çekirdekte böylesine güçlü bir işlemciye sahip olduğunuz için pek dert edilecek bir husus değil. Benim tek derdim işlemci kullanımı, hepsi bu.

Hayırlı uğurlu olsun. Mavi ekransız günlerde kullanmanız dileğiyle.

Sandy bridge i7 işlemciler dahi yanına güncel bir ekran kartı takınca şuan en popüler ve işlemciye yüklenen oyun olan Battlefield 1 de yeni nesil işlemciler kadar performanslı çalışıyorken şuan piyasadaki en güçlü sistemlerden birini toplamış olan arkadaş niye yanlış yapmış olsun ki? Bence gayet güzel bir sistem olmuş. Bilgisayar toplarken her zaman alternatifler ve kişisel tercihler olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı