9600K'dan 9900K'ya geçilir mi?

Ege Konhan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yakın zamanda 3060 Ti ekran kartına geçtim ve aşağıda gördüğünüz gibi bileşenlerim bu şekilde. Düşünüyorum ki hiç uğraşmadan 9900k işlemciye geçip darboğaz (Warzone) sorunundan kurtulmak istiyorum. Ayrıca yayın falan da açabilirim. Rekabetçi oyunlar oynuyorum ve 1080p monitöre sahibim.

Önerilerinizi bekliyorum.

CPU: i5 9600K CPU soğutucu: Corsair Hydro H45 sıvı soğutma Anakart: MSI Z390 Tomahawk GPU: RTX 3060 Ti RAM: Corsair Vengeance DDR4 3200MHz 2x8 SSD: SanDisk 240 GB HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM case: Cooler Master Masterbox MB520 PSU: High Power 850W 80+Gold Monitör: ViewSonic XG2401 144Hz 1ms.

9900K oldukça fazla güç tüketen ancak oldukça da güçlü bir işlemci. Zamanın efsanesi ve hala alınabilitesi olan bir işlemci. 2.el uygun fiyata bulup alınabilir, yerinizde olsam 9900K'a delid yapar ve all core 5GHz kullanırdım yıllarca.

Ben de i5 8600k ve 3060 ti ile warzone oynuyorum, pek sorun olmuyor. Battlefield 5 de acayip darboağz yaşıyorum.
Anlık garip takılmalar stabil bir FPS almıyorum youtube taki best fps settings ayarlarının hepsini yaptım downtown’da FPS’in tüm stabilitesi gidiyor. Oyuna ilk girdiğim fpsle ilerleyen dakikalardaki fps aynı olmuyor.
Ne kadar para ödeyeceksiniz 9900k için orası önemli?
Tamamen maliyete bağlı, 2 işlemci arasındaki farkı soruyorsanız çok fark var geçmeye değer ama dediğim gibi, önemli olan şey maliyet bu noktada.
Kendi işlemcimi satıp üzerine 1500 TL ekleyip almayı düşünüyorum. Şu an anakart vs. Olmasa zaten direkt olarak 5600x alırdım.

Anlık garip takılmalar stabil bir FPS almıyorum YouTube'taki best FPS settings ayarlarının hepsini yaptım Downtown'da FPS'in tüm stabilitesi gidiyor. Oyuna ilk girdiğim FPS'le ilerleyen dakikalardaki FPS aynı olmuyor.

Kendi işlemcimi satıp üzerine 1500 TL ekleyip almayı düşünüyorum. Şu an anakart vs. olmasa zaten direkt olarak 5600X alırdım.

Bence gereksiz bir fiyat ödemiş olacaksınız işlemciyi 2500 TL üstüne alıyorsunuz sanırsam. Ben olsam anakart işlemci birlikte satıp farklı bir serie geçerdim ben 9900K'ya 2500 vb. bir fiyat vermezdim açıkçası.

Bence gereksiz bir fiyat ödemiş olacaksınız işlemciyi 2500 TL üstüne alıyorsunuz sanırsam. Ben olsam anakart işlemci birlikte satıp farklı bir serie geçerdim ben 9900K'ya 2500 vb. bir fiyat vermezdim açıkçası.
Dediğinizi bir deneyeceğim ben de ryzen geçmek istiyorum aslında ama meşakkatli olmasından dolayı böyle bir seçeneği düşündüm.. İkisini de ilana koydum çabuk giderler ise 5600x alıp konuyu kapatacağım..
+ Ana kart olarak ne önerirsiniz acaba arkadaşlar ?

Geri
Yukarı