9600K'dan 9900K'ya geçilir mi?

Dediğinizi bir deneyeceğim ben de Ryzen geçmek istiyorum aslında ama meşakkatli olmasından dolayı böyle bir seçeneği düşündüm. İkisini de ilana koydum çabuk giderler ise 5600X alıp konuyu kapatacağım.
+ Anakart olarak ne önerirsiniz acaba arkadaşlar?

B550 serisi bakın bence. Şu an Gaming Plus modelinin fiyatı fena değil.

O kadar elinizde Z serisi anakart, soğutucu vs varken Ryzen geçmeye değmez, 9900K/KF modellerinden biri 3K'nın altına denk getirilebildiği sürece de gayet alınır, gidip 5600X ile sadece oyun vs oynamayı da düşünmüyorsanız daha da mantıklı hatta. Yani ben olsam bu şekilde yapardım, 9900K/KF gibi bir canavarın yetmemesi için yılların geçmesi gerekiyor ki o zamana kadar ne Ryzen 5000 kalır ne de Zen4. Tabii para sizin seçim de size ait yine, sistemi komple satıp da Ryzen geçebilirsiniz.

O kadar elinizde Z serisi anakart, soğutucu vs varken Ryzen geçmeye değmez, 9900K/KF modellerinden biri 3K'nın altına denk getirilebildiği sürece de gayet alınır, gidip 5600X ile sadece oyun vs oynamayı da düşünmüyorsanız daha da mantıklı hatta. Yani ben olsam bu şekilde yapardım, 9900K/KF gibi bir canavarın yetmemesi için yılların geçmesi gerekiyor ki o zamana kadar ne Ryzen 5000 kalır ne de zen4. tabii para sizin seçim de size ait yine, sistemi komple satıp da Ryzen geçebilirsiniz.

Soğutucu niye değiştirsin aynısını kullanabilir. Ek olarak 1500 TL gibi bir fiyat ödeyecekmiş 9900K'ya geçiş yapmak için ben gereksiz buldum. 300-500 TL olsa mantıklı bulurdum.

Soğutucu niye değiştirsin aynısını kullanabilir. Ek olarak 1500 TL gibi bir fiyat ödeyecekmiş 9900K'ya geçiş yapmak için ben gereksiz buldum. 300-500 TL olsa mantıklı bulurdum.
Ben sizin için söylemedim, Ryzen 5000 tarafı da elbette ki güzel bir alternatif. Elindekileri makul bir fiyat farkına denk gelecek şekilde bir Ryzen kombosu dizebilecekse bu şekilde de yapabilir. Diğer türlü 1500 TL fark sadece bir 9900K/KF modeli için elbette ki fazla, 9600K'yı kaça bırakacağını bilmiyordum sonuçta.

Kendisi karar verecek en nihayetinde, biz sadece ihtimaller/öneriler üzerinde konuşuyoruz.

O kadar elinizde Z serisi anakart, soğutucu vs varken Ryzen geçmeye değmez, 9900K/KF modellerinden biri 3K'nın altına denk getirilebildiği sürece de gayet alınır, gidip 5600X ile sadece oyun vs oynamayı da düşünmüyorsanız daha da mantıklı hatta. Yani ben olsam bu şekilde yapardım, 9900K/KF gibi bir canavarın yetmemesi için yılların geçmesi gerekiyor ki o zamana kadar ne Ryzen 5000 kalır ne de Zen4. Tabii para sizin seçim de size ait yine, sistemi komple satıp da Ryzen geçebilirsiniz.
İşte bu arkadaşın dediği de aklımı çelmiyor değil 9900K'da büyük bir canavar tamamen satışa göre şekil alacağım. Ayrıca 9900K alırsam soğutucu değiştirmek zorunda kalacağım. Soketler yüzünden yılan hikayesine döndü iyice :( Önerileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı