97 Derece sıcaklık GPU için normal mi?

Pkrakenq44

Centipat
e93ee52a-d093-4a84-8ada-c4dcdb06149d.jpg

İyi günler arkadaşlar. Son günlerde GPU'mun aşırı ısınması sonucunda ürün satıcısıyla iletişime geçtim ve bana GTX 1050 modelindeki ekran kartımın 97 derece görmesi normaldir dedi. Peki sizce bu normal mi?

Dipnot: Kullandığım ürün Excalibur G770 Notbook

Eki Görüntüle 656942

İyi günler arkadaşlar. Son günlerde GPU'mun aşırı ısınması sonucunda ürün satıcısıyla iletişime geçtim ve bana GTX 1050 modelindeki ekran kartımın 97 derece görmesi normaldir dedi. Peki sizce bu normal mi?

Dipnot: Kullandığım ürün Excalibur G770 notbook.

Ekran kartının voltajını düşürürsen. Sıcaklığı düşebilir. Yani Ryzen 5 3600 gibi işlemcilerde öyle oluyor.

Benim de arada sırada kullandığım dizüstü bilgisayarım var aşırı yükteyken onboard olmasına rağmen en fazla 80-85 derece onboard olmasına rağmen diyorum. Bilgisayarının bu denli ısınması cidden anormal bir durum. İstersen işlemci ve ekran kartına yüksek kaliteli bir termal macun sür ve hava ızgaralarını temizle.

Normal değil, uzun süreli kullanımda lehim çatlaklarına yol açabilir. Termal macun yenilemesi yapın veya garantisi varsa yapılmasını isteyin. Sıcaklıklar yine yüksek olursa UV deneyebilirsin. 75W TDP'lik kartı soğutamamak da Casper'ın başarısı herhalde.

Ben de hp marka olmasına ragmen apex oynarken 1050 ile max 82 derece gördüm , o dereceler baya büyük sorun bence. Termal macun değişikliği ve temizlik önerebilirim. Bir de ne zamandır bu şekilde çalışıyor. Bir anda mı bu noktaya geldi.

Geri
Yukarı