İşlemci 80 85 derece sıcaklık normal mi?

PhilipTraum.

Decapat
Bugün daha ilk defa Windows kurup kullanmaya başladığım laptopum CS:GO Full ayarlarda 80-85 dereceyi gördü. Normal kullanımda 50-55 derece bu normal midir?

Teşekkür ederim.
Intel i5-10300H, GTX 1650, 16 GB RAM.

Rica ederim. MSI Afterburner ile CS:GO Low ayarlarda 15 dakika test yapar mısınız? Ha bu arada sanırım kullandığın bilgisayar oyuncu bilgisayarı değil ama sen de bunla oyun oynamaya çalışıyorsundur :) bu da ısınmadan önce çözülmesi gereken önemli bir sorun.

Değil diyenler var sanırım bilmiyorsunuz 80-85 derece laptoptada bilgisayarda da çok iyi bir derece.

Öncelikle ısı ne kadar az olursa, dizüstü Bilgisayar'ın ömrü o kadar çok olur... 80-85 dereceye çok iyi demek çok yanlış bir yaklaşım.
Normal. Ben de laptop kullanıyorum. Turbo Boost açıkken 97 dereceyi bile görüyorum.

Bilgisayar'ın ömrünü kısaltıyor olabilirsiniz. Bence bir sorun olabilir.

Umarım öyle değildir. YouTube'da tüm incelemelerde benzer sıcaklıklar var. Günümüz normali bence. Gönül isterdi ki bir kasamız olsun ama...

Umarım ileri bir zamanda kasa toplayabilirsiniz. Bence o kadar sıcaklık bir sorun olduğunu gösteriyor. Eğer bir konu açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Anlaşılan aynı durumdan muzdarip olan arkadaşlar var. Onlar için de yardımcı olmuş olabilir. Konuyu açmayı düşünürseniz sistem özellikleri ve ayrıntılı bilgiler paylaşmayı unutmayın.

Son düzenleme:
Umarım ileri bir zamanda kasa toplayabilirsiniz. Bence o kadar sıcaklık bir sorun olduğunu gösteriyor. Eğer bir konu açarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. Anlaşılan aynı durumdan muzdarip olan arkadaşlar (@Pejosk )var. Onlar için de yardımcı olmuş olabilir. Konuyu açmayı düşünürseniz sistem özellikleri ve ayrıntılı bilgiler paylaşmayı unutmayın.
Sistem özelliklerim imza kısmında yazıyor zaten. Konu açmaya gerek duymuyorum. Almadan önce çok incelemesine bakmıştım normal olmalı. Sıcak havalar malum biraz daha zorluyor olabilir.

Sistem özelliklerim imza kısmında yazıyor zaten. Konu açmaya gerek duymuyorum. Almadan önce çok incelemesine bakmıştım normal olmalı. Sıcak havalar malum biraz daha zorluyor olabilir.

İncelemeyi buraya da atar mısın? Kurallar konusunda ceza almamanız için şöyle bir uyarıda bulunayım;
"Imzamdaki sistem diyerek sistemi konuda belirtmeme ceza sebebidir. İmzalar her zaman değişebilir. Böyle kişileri rapor edelim." -Mikail Fidan.

İncelemeyi buraya da atar mısın? Kurallar konusunda ceza almamanız için şöyle bir uyarıda bulunayım;
"Imzamdaki sistem diyerek sistemi konuda belirtmeme ceza sebebidir. İmzalar her zaman değişebilir. Böyle kişileri rapor edelim." -Mikail Fidan.
İnceleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İmza konusunda da şu an yazıyor ve hızlı dönüşlerde bulunuyoruz. Bundan dolayı ban alacaksam komik cidden. İstediğiniz kişiye şikayet edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı