97 Mbps veren internet yavaş indiriyor

Enes28x

Hectopat
Daha fazla  
Son zamanlarda benim de anlamadığım şekilde download ve upload hızım aşırı yükseldi. Arada sırada böyle oluyor zaten ama Steam'den ya da internetten ya da herhangi bir yerden bir şey indirirken o hıza göre yavaş indiriyor. Ben farklı sitelerden de test yaptım hepsi aynı çıkıyor. Bir test sonucunu buraya atıyorum.

Ekran Görüntüsü (45).png

Turkcell Superonline kullanıyorum.

Son zamanlarda benim de anlamadığım şekilde download ve upload hızım aşırı yükseldi. Arada sırada böyle oluyor zaten ama Steam'den ya da internetten ya da herhangi bir yerden bir şey indirirken o hıza göre yavaş indiriyor. Ben farklı sitelerden de test yaptım hepsi aynı çıkıyor. Bir test sonucunu buraya atıyorum.

Eki Görüntüle 2087343

Steamden aynı sorunu son günlerde birçok kişi yaşıyor hocam.

Diğer etken sorunların haricinde Superonline fiber internet sorunlu zaten. Testlere göre uçuyor kaçıyor ama dediğin gibi durumlarda cortluyor tüplü ferrari. :)

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2087343

Bende de 109 Mbps Dow. 21 Mbps Up. Ancak ben kablolu kullanıyorum. Steam' de saniyede 97 Mbps indiriyor. Epic Games' de daha düşük bu. Belki 50 veya 40 Mbps. Steam' de ön belleği temizle diyeceğim ama hepsi öyle diyorsun. Acaba kablolu olduğundan dolayı mı dengeli bir indirme hızı yok?

Bende de 109 Mbps dow. 21 Mbps up. Ancak ben kablolu kullanıyorum. Steam'de saniyede 97 Mbps indiriyor. Epic Games'de daha düşük bu. Belki 50 veya 40 Mbps. Steam'de ön belleği temizle diyeceğim ama hepsi öyle diyorsun. Acaba kablolu olduğundan dolayı mı dengeli bir indirme hızı yok?

Bende kablolu kullanıyorum ve onu nereden yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı