100 Mbps internet çok yavaş indiriyor

Emirhan Dumlu

Centipat
Selamlar arkadaşlar. İnternetim hız testinde 100 Mbps vermesine rağmen Wi-Fi, Ethernet kablosu takılı olan PC'yi kullanabiliyorum. Ama hiçbir şey indiremiyorum. Hızı normal gözükmesine rağmen inanılmaz yavaş. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim? (Destek kaydı açtım fakat dönüş olmadı halen.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Art arda birkaç kere hız testi yaptığınızda sonuçlar farklı oluyor mu? Oluyorsa hizmetinizde dalgalanmalar var demektir. Servis sağlayıcınız ile görüşmekten başka seçenek kalmıyor gibi.

Onu da denedim hocam dalgalanma yok hep 90 ila 100 arası böyle bir sorun çıkmadan önce de bu civarlarda dolaşıyordu zaten. TürkNet'ten destek kaydı açtım ama bir dönüş yapmadılar sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.

Onu da denedim hocam dalgalanma yok hep 90 ila 100 arası böyle bir sorun çıkmadan önce de bu civarlarda dolaşıyordu zaten. TürkNet'ten destek kaydı açtım ama bir dönüş yapmadılar sorunun modem kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.
Umarım çözüm bulunur. Benden de fikirler bu kadar :)

internet değerlern gayet iyi, driver sorunu ya da modem sorunu da olamaz olsa hız testi de sonuç düşük olurdu. Geriye bir tek indirmeyi yapan program kalıyor. Bir de YouTube dan internet download manager ile biraz büyük bir dosya indirmeyi deneyip hızına bak. Eğer saniyede 8-10 mb indiriyorsa sorun indirme yapan steam vs uygulamandadır. İndirme sunucularında sorun olabilir başka bir zaman tekrar deneyip kontrol edebilirisniz.

İnternet değerlern gayet iyi, driver sorunu ya da modem sorunu da olamaz olsa hız testi de sonuç düşük olurdu. Geriye bir tek indirmeyi yapan program kalıyor. Bir de YouTube'dan internet download Manager ile biraz büyük bir dosya indirmeyi deneyip hızına bak. Eğer saniyede 8-10 MB indiriyorsa sorun indirme yapan Steam vs uygulamandadır. İndirme sunucularında sorun olabilir başka bir zaman tekrar deneyip kontrol edebilirisniz.

Uygulama değil ki internet üzerinden uygulamayı indirmeyi deniyorum fakat olmuyor biraz önce Wi-Fi üzerinden indirme yapabilmeye başladım tek sorun PC üzerinden indirme yapamama kaldı sadece oradan indirme yapamıyorum.

Son düzenleme:
Uygulama değil ki internet üzerinden uygulamayı indirmeyi deniyorum fakat olmuyor biraz önce Wi-Fi üzerinden indirme yapabilmeye başladım tek sorun PC üzerinden indirme yapamama kaldı sadece oradan indirme yapamıyorum.
Chrome veya web tarayıcısından bazen indirme yaparken düşük hızlar alıyorsun sebebini ben de bilmiyorum. Speedtest değerlerin gayet normal ISP burada ne yapabilir? Internet download manager ile indirme yapmayı dene hala sorun varsa farklı bir siteden indirme yap. Ortada bir sorun yok.

Chrome veya web tarayıcısından bazen indirme yaparken düşük hızlar alıyorsun sebebini ben de bilmiyorum. Speedtest değerlerin gayet normal ısp burada ne yapabilir? Internet download Manager ile indirme yapmayı dene hala sorun varsa farklı bir siteden indirme yap. Ortada bir sorun yok.

Sorun şu ki internet download Manager'ı da indiremiyorum hiçbir programı PC'ye indiremiyorum. Gerçekten kafayı yedirtecek bana ne indirmeye çalışsam %0'da kalıyor.
Bilgisayara kendi telefon internetimi bağladığım zaman istediğim şeyi indirip istediğim her yere bağlanabiliyorum fakat interneti bağladığım zaman işler değişiyor.

Şunu denermisiniz.

Şunu dener misiniz?

Hocam yaklaşık 5 dkdır bu kısımda kaldı diğer kısımlar da error çok fazla var.

Dosya Ekleri

• 16019510891441424490028991841254.jpg
    16019510891441424490028991841254.jpg
    152,5 KB · Görüntüleme: 72
Başka bir cihazda aynı internet ile herhangi bir problem yok değil mi? Eğer yoksa TCP Optimizer ile de deneyebiliriz. Ben bilgisayarınızda virüs olduğunu düşünüyorum AdwCleaner vb. programla temizlik yapılması gerek

Geri
Yukarı