Çözüldü 970 EVO SSD'ye format attıktan sonra sistem yeniden başlatılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aykutsert

Kilopat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Merhaba,
Dün yeni bir SSD disk aldım. Marka ve modeli Samsung 970 EVO Plus 500GB.
Bağlantısını düzgün bir şekilde yaptım, bilgisayar diski görüyor.
Media creation Tools ile USB belleğe hazırlamış olduğum Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemini kurmak istediğim de tüm aşamalar bittikten sonra (artık masaüstünün geleceği aşamada) bilgisayar 10 saniye içerisinde yeniden başlayacak ekranı geliyor ve görselde ki hatayı alıyorum.
Media creation Tools ile USB hazırlandığında bazen sorunlar yaşandığını bildiğim için normal ISO dosyasını Rufus programı yardımı ile USB belleğe yazdım ve denedim fakat yine aynı sorunu yaşadım.
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.
Anakartım: MSI Z370A Pro.
Hata:

1628147241483.png

Bu sorunu çözdük ve şu an da yeni bir sorun ile karşı karşıyayım.

Windows kurulumu bittikten sonra tekrar bilgisayarınız 10 saniye sonra yeniden başlayacak diyor ve format ekranı tekrar geliyor. USB belleği çıkartıp resetledigimde ise direkt olarak BIOS'a giriyor.
BIOS'ta boot kısmında mod UEFI'deyken SSD gözükmüyor.

Güncelleme;
Hiçbir yerde çözüme yakın bir şey elde edemedigim için diski aldığım yere götürdüm ve doa kapsamında iade formu oluşturup diski gönderdik, 2 günlük disk olduğu için değişimde sorun yaşanmayacağını söylediler. Yaptığımiz arastirmalar sonucu diskin kronik bir sorunu olduğunu düşünüyorum, yeni gelecek diskte de aynı sorun yaşanırsa iade yapıp paramı alabilirmişim ya da aynı değerde farklı ürün alabilirmişim.

Çözüm;
Servis raporuna göre diskte fabrika çıkışlı bir hata varmış ve değişimi onayladılar ve yeni gelen disk sorunsuz çalışıyor, sadece HDD'yi sökmeden kurulum yaptığım için ufak bir sorun yaşıyorum.
Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ürünü aldıkları yere götürüp sorunu anlatıp servise gönderebilirler. (Google'dan bulduğum tek çözüm bu.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı