Çözüldü 9700K ve 2080S düşük performans veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar,

Bu sistemi yayin acmak için aldim fakat PC'den cok anlamiyordum ve dolayisiyla 9700K ile Call of Duty Modern Warfare yayini yaptığımda Ultra ayarlarda her şey acik RTX falan, FPS 85-120 arasi gidip geliyor. GPU'dan verdigimde de az cok hemen hemen boyle, internetten baktigimda bu olayin boyle olmamasi lazim. Mesela GPU'dan verdigimde Warzone'da 130 FPS falan aliyorum en Low ayarlarda 1080P'de, yayin da 720P veriyorum. Acaba ne olmjs olabilir de PC'nin performansi dusmus olabilir? Alali PC'yi daha 2 hafta oldu olmadi. Benchmark testi de yaptim, GPU biraz beklenilenden az performans verdi.
Simdiden yardimlarinizi bekliyorum, sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RTX açık ve yayında aldığınız değerler çok anormal gelmedi. Performans ayarlarını yaptınız mı? Driverlar ve BIOS güncel mi? Bir kontrol edin derim.
Sen o gördüğün testlere pek aldanma. Dediklerimi uygula farkı görürsün. Sorun olursa yazarsın bir de ekran görüntüsü atarsın. Belki yayın ayarlarında vardır sorun.
Tamamdir kral valla gece gece icimi rahatlattin Allah ne muradin varsa versin yarin tekrardan yazacagim hayirli geceler olsun hadi eyvallah :))

Usta selamlar tekrardan,bu şekilde yaptım ayarları doğru mudur?

1599990878136.png

1599990896948.png

Downscale filter degistir.
bro onu 16 yaptım da 900p yayında hem drop oluyor hem de biraz fps düşüşü oluoyr mesela yayın kapalı 280-300 arası alırken yayın açınca 180-220 fps alıyorum overwatch full ayarlarda normal mi

Burada sanırım şunu dememiz lazım,çift pc olmadan adam akıllı yayın olmuyor.

Bro onu 16 yaptım da 900P yayında hem drop oluyor hem de biraz FPS düşüşü oluyoryr mesela yayın kapalı 280-300 arası alırken yayın açınca 180-220 FPS alıyorum Overwatch Full ayarlarda normal mi?

Burada sanırım şunu dememiz lazım, çift PC olmadan adam akıllı yayın olmuyor.

Yanlış yapiyorsun orayı haberin olsun. Dediğim ayari da yaparsan düzelir. Sen çok yüksek ayarlarda yayin yapmaya çalışırsan FPS tabii ki düşer. Tek bilgisayar ben de yayın yapıyorum. Ama bu kadar senin kadar şikayetçi olmadım. 900P yüzünden olmaz droplanma. Downscale filter v ile başlayan bir değer vardı ona al. Performans ayarlarını doğru yap. Driverları güncelle. BIOS güncelle. Bak bakalim. Ama dediğim gibi yayın açıkken FPS düşmesi normal. Çok kafana takma.

Yanlış yapiyorsun orayı haberin olsun. Dediğim ayari da yaparsan düzelir. Sen çok yüksek ayarlarda yayin yapmaya çalışırsan FPS tabii ki düşer. Tek bilgisayar ben de yayın yapıyorum. Ama bu kadar senin kadar şikayetçi olmadım. 900P yüzünden olmaz droplanma. Downscale filter v ile başlayan bir değer vardı ona al. Performans ayarlarını doğru yap. Driverları güncelle. BIOS güncelle. Bak bakalim. Ama dediğim gibi yayın açıkken FPS düşmesi normal. Çok kafana takma.
Düşürdüm onu bro 16ya aldım,900P ile drop giriyor arada yayına anlamadım ilginç bir şekilde,her şeyi güncelledim şimdi yine oldu ama bakıcaz artık neyse.

Geri
Yukarı