Çözüldü 9700K ve 2080S düşük performans veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar,

Bu sistemi yayin acmak için aldim fakat PC'den cok anlamiyordum ve dolayisiyla 9700K ile Call of Duty Modern Warfare yayini yaptığımda Ultra ayarlarda her şey acik RTX falan, FPS 85-120 arasi gidip geliyor. GPU'dan verdigimde de az cok hemen hemen boyle, internetten baktigimda bu olayin boyle olmamasi lazim. Mesela GPU'dan verdigimde Warzone'da 130 FPS falan aliyorum en Low ayarlarda 1080P'de, yayin da 720P veriyorum. Acaba ne olmjs olabilir de PC'nin performansi dusmus olabilir? Alali PC'yi daha 2 hafta oldu olmadi. Benchmark testi de yaptim, GPU biraz beklenilenden az performans verdi.
Simdiden yardimlarinizi bekliyorum, sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
RTX açık ve yayında aldığınız değerler çok anormal gelmedi. Performans ayarlarını yaptınız mı? Driverlar ve BIOS güncel mi? Bir kontrol edin derim.
Streamlabs OBS'mi? Yoksa OBS' mi kullanıyorsunuz? Bir ayarlarınızı atarsanız belki yardımcı olabilirim veya olabilecek biri çıkar.
Streamlabs kullaniyorum,yayini x264ten preset ayarini da veryfast veya fastte veriyorum,yayin 720p60fps bir de kamera var,overwatchta mesela sabit 220 falan almam lazim epic ayarlarda arada 170e falan dusuyor,video kismindaki ayarlar da en sonda.

Streamlabs kullaniyorum, yayini X264'ten preset ayarini da veryfast veya Fast'te veriyorum, yayin 720P60FPS bir de kamera var, Overwatch'ta mesela sabit 220 falan almam lazim Epic ayarlarda arada 170E falan dusuyor, video kismindaki ayarlar da en sonda.

Dostum yanlış yapıyorsun. İşlemci yerine ekran kartından ver. 1080P çözünürlükte oynuyorsun işlemcine yük biniyor ve yayınıda oradan vererek performansı düşürüyorsun. Ekran kartından ver yayını ve RTX açma farkı görürsün.
Streamlabs kullaniyorum,yayini x264ten preset ayarini da veryfast veya fastte veriyorum,yayin 720p60fps bir de kamera var,overwatchta mesela sabit 220 falan almam lazim epic ayarlarda arada 170e falan dusuyor,video kismindaki ayarlar da en sonda.
Sen yine de bir ekran görüntüsü paylaş OBS için.

Dostum yanlış yapıyorsun. İşlemci yerine ekran kartından ver. 1080P çözünürlükte oynuyorsun işlemcine yük biniyor ve yayınıda oradan vererek performansı düşürüyorsun. Ekran kartından ver yayını ve RTX açma farkı görürsün.

Sen yine de bir ekran görüntüsü paylaş OBS için.
Yalniz ekran kartindan vermeyi denedigimden de cok fark yok hemen hemen ayni fps kaybi oluyor,buradaki mesela ikisinde de acik kapali farketmeksizin az fps almam,ayrica yayini islemci veya ekran kartindan vermeyi neye gore seciyoruz mesela hani bu bundan iyidir diye degil de pc sagligina gore mi mesela?

Yalniz ekran kartindan vermeyi denedigimden de cok fark yok hemen hemen ayni FPS kaybi oluyor, buradaki mesela ikisinde de acik kapali fark etmeksizin az FPS almam, ayrica yayini islemci veya ekran kartindan vermeyi neye gore seciyoruz mesela hani bu bundan iyidir diye degil de PC sagligina gore mi mesela?

Ekran kartin 1080P için fazlasıyla güçlü. Düşük çözünürlükte işlemcine de yük biniyor. Ekran kartından ver ki daha iyi performans alasın. Sen ekran görüntüsü atsan artık 😊

Ekran kartin 1080P için fazlasıyla güçlü. Düşük çözünürlükte işlemcine de yük biniyor. Ekran kartından ver ki daha iyi performans alasın. Sen ekran görüntüsü atsan artık 😊
Anladim bro da su an pc acik degil yarina anca,encoderi nvench yapip ayari kalite mi yapmam lazim?

900pye upload yetmiyor kral ya 5 upload var da son olarak seyi de sorayim, mesela 2K'da yine ayni sistem olsa islemciden mi vermeliydim peki o zaman?

Dostum 2K'da yayın tek bilgisayar ile zor. 900P vermen ile uploadın alakası pek yok. 4500 bitrate 900P60 FPS, 720P60 FPS'den iyi duracaktır.

Dostum 2K'da yayın tek bilgisayar ile zor. 900P vermen ile uploadın alakası pek yok. 4500 bitrate 900P60 FPS, 720P60 FPS'den iyi duracaktır.
Biraz atlanan kareler oluyor ama 900pde denedim fps oyunu hizli oldugu icin biraz bulaniklasiyor kenarlar ama tek care bu herhalde boyle deneyecegim yarin yine,ortalama 165 fps alirim umarim ya yoksa gidip yine 110-120 alirsam bu is cidden yas

Biraz atlanan kareler oluyor ama 900pde denedim FPS oyunu hizli oldugu için biraz bulaniklasiyor kenarlar ama tek care bu herhalde boyle deneyecegim yarin yine, ortalama 165 FPS alirim umarim ya yoksa gidip yine 110-120 alirsam bu is cidden yas.

Sen o gördüğün testlere pek aldanma. Dediklerimi uygula farkı görürsün. Sorun olursa yazarsın bir de ekran görüntüsü atarsın. Belki yayın ayarlarında vardır sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı