9800GT Bios ekranında sıralı kırmızı noktalar var!

turhill

Hectopat
Yer
!StanBOL
Daha fazla  
Meslek
Kafama Göre Takılıyorum
İyi günler.
Asus P5Q anakartım Asus En9800GT ekran kartım var. Akşam saat 9 gibi sistem kitlendi ve yeniden başladı. Bios ekranında dizili kırmızı noktalar belirdi. Bende dedim ki Windows 7 cd'de ki Asus yazılımını yükleyeyim video çevirisi yaptığımda sistemin fanlarını kontrol edeyim.

Neyse yükledim ve sonra takır takır çalışmaya devam etti. Ama malum sorun yine devam etti. Sistem açılıyor ve devamında bios ekranında görüntü sıralı kırmızı nokta dizili şekilde aynı kareli harita medot defterinde ki köşeler gibi sıralı dizide kırmızı noktalar çıkmaya devam etti.

Neyse dedim hemen kurtarma cd ile boot ettim ve devamın da cd'den Windows açıldı. Yanlız bu sefer çözünürlük 800x600 piksel de sabit ve o malum Windows 98 tadında bir ekran ile hazır wim dosyasından sistemi kurdum, aynı bios ekranında kırmızı nokta dizisi ile açıldı.

Sistem kurulumu aygıtları yükleme durumunda yeniden başladı pc ve tekrar aynı eski yerinde Windows boot ekranı geldi. Hoşgeldiniz noktasında ekran karardı ve tekrar yeniden başladı bilgisayar. Bıraksam elektrik kesilene kadar bu açılıp kapanma döngüsü devam edecek.

Sorum: Bu ekran kartı bozuldu mu? Bozulduysa neden (Monitör sağlam test ettim.) 800x600 Windows 8) ekranı tadında bir görüntüyle işlem yapabiliyorum. Ya tamda işim yarı kaldı...:mad:
Bu arada ekran kartım bozulmuşsa Cuda destekli nvidia 150 TL civarında ekran kartı önerebilir misiniz?
(Bu aralar şiddetli şekilde duygusalım da..)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı