Çözüldü 9900KS ve 5700 XT sistem hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SendekiBen09

Centipat
Selamlar, benim yeni bir sistemim var. Ve açıkcası biraz bilgisayarım hakkında şüphelerim var. Kafama çok takıyorum bunları, bana yardım edebilir misiniz? Gerçekten artık çıldırma noktasındayım. İsterdim ki böyle yayıncılar gibi stabil, takılmayan bir sistemim olsun. Ancak bu bilgisayarda bu pek mümkün olmadı ve artık ne yapacağımı bilmiyorum. Hiç arkadaşım yok. Dolayısıyla sorabileceğim kimse yok. O yüzden sizlere sormak istiyorum. Yaptıklarımı aşağıya sıralayacağım sizde yanlışım, eksiğim var ise lütfen beni bilgilendirin.
  • Ekran kartı driveri hep en son driveri kullanıyorum.(AMD)
  • BIOS güncel.
  • Anakart sayfasında bulunan tüm sürücüleri indirip kuruyorum.
  • Geri kalanları ise Windows Update ile hallediyorum.
  • SSD için bir şey kurmuyorum, zira Windows 10 firmareyi kendi yüklemiş zaten.
  • Yukarıda olanlar harici başka neler yapmam lazım bilgisayarım için?
Dün durduk yere CS:GO açılmamaya başladı. Chrome'da sekme açarken bir takılma hissi oluyor.(Bilgisayarda değil Chrome sekme açılış animasyonu takılarak hareket ediyor.)

Sistemim;
  • İşlemci: Intel i9 9900 KS
  • Anakart: ASUS Z390-E
  • SSD: Corsair 960 GB NVMe SSD
  • Sıvı Soğutucu: Corsair Hydro H150I PRO
  • Güç Kaynağı: Corsair 750W 80+
  • RAM: Corsair 8x2(16) 3600MHz
  • Ekran Kartı: Sapphire RX 5700 XT Nitro+ SE
BIOS;
  • CSM açık.
  • Fast Boot kapalı.
  • NVMe aktif.
  • Boost ile ilgili her şey UEFI seçili.
  • Sadece SSD kullanıyorum başka disk yok.
Neredeyse tüm antivirüs programları ile tarama yaptım, bir tane virüs yok.

Kasa ile ilgili, kasanın önünde 2 adet USB girişi var. İkisi de aktif ama mesela yazıcıyı ilk USB girişine takınca yazdırmıyor, ama ikinciye takınca çalışıyor. Aynı şekilde format atarken de ilk USB girişine takınca BIOS'da donuyor ama ikinci USB takınca çalışıyor. USB girişi bozuk olsa algılamaz diye düşünüyorum. Bunların sebebi ne olabilir?

Sorunlar;
Anlık takılmalar var, Chrome'da özellikle. Bir şey kurarken "installer is no longer responding" hatası alıyorum. Tüm bu olan takılmalar her sistemde oluşur mu? Yani aslında normal ben mi kafaya takıyorum yoksa olmaması mı gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
USB 3.0 değil de 3.1miş. Bunun kablosunu nasıl kontrol edebilirim?
"Installer is no longer responding" bu hatayı neden alıyor olabilirim?
Ve sıvı soğutucum çok yavaş çalışıyor bunun sebebi ne olabilir?

Not: Chrome'da takılma sorunu olanlar için, Chrome uygulamalarını kaldırın sorun çözülüyor!
@MayCrasH'a teşekkürler bu bilgi için.

Not2: Chrome takılma sorunu esas çözümü "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan"
Bunda ki tiki kaldırın, Chrome'u yeniden başlatın.
Grafik kartı sürücüsünü WHQL sürüm olarak yüklediğinize emin olun. X.M.P kullanıyorsanız farklı bir profil deneyin yada manuel olarak ayarlama yapın.

Chrome kullanıyorum ve yeni sekme açınca takılma oluyordu Touch VPN uzantısının bu duruma yol açtığını buldum ve kaldırdım şu an takılma yok, uzantılarını bir gözden geçir.

Ayrıca şöyle bir olay oluyor, Chrome açınca görev çubuğu simgeleri ve masaüstü simgeleri kayboluyor ve geri geliyor anlık olarak, Edge yapmıyor ama Chrome yapıyor, bence yeni gelecek Chrome güncellemelerini takip etmeliyiz.

Diğer problemin hakkında konuya bilgi sahibi değilim.

Chrome kullanıyorum ve yeni sekme açınca takılma oluyordu Touch VPN uzantısının bu duruma yol açtığını buldum ve kaldırdım şu an takılma yok, uzantılarını bir gözden geçir.

Ayrıca şöyle bir olay oluyor, Chrome açınca görev çubuğu simgeleri ve masaüstü simgeleri kayboluyor ve geri geliyor anlık olarak, Edge yapmıyor ama Chrome yapıyor, bence yeni gelecek Chrome güncellemelerini takip etmeliyiz.

Diğer problemin hakkında konuya bilgi sahibi değilim.

Bir de öyle deneyeyim. Evet doğru!
Chrome uygulamalarını silince sorun düzeldi.
Bunca zaman bunun için mi düşünmüşüm ^^'.
Teşekkür ederim.

Montajını kim yaptı sistemin? Ön USB 3.0 kablosu yerine tam oturmuş mu?

Aldığım yerde yapıldı. Nasıl kontrol edebilirim bu durumu?

Sorun yeni mi başladı? Windows 1909 sürümüyle ilgili çok şikayet var CS GO oyuncuları arasında eğer öyleyse 1903 e dönmenizi tavsiye ederim. 1909 sonrası CS GO ve bazı oyunlarda ben de sıkıntı yaşadım çözüm 1903 e dönmek. Tabi sizin sıkıntılarınız başka başka da olabilir ek bilgi benimkisi.

Sorun yeni mi başladı? Windows 1909 sürümüyle ilgili çok şikayet var CS GO oyuncuları arasında eğer öyleyse 1903 e dönmenizi tavsiye ederim. 1909 sonrası CS GO ve bazı oyunlarda ben de sıkıntı yaşadım çözüm 1903 e dönmek. Tabi sizin sıkıntılarınız başka başka da olabilir ek bilgi benimkisi.
Son çare artık bunu deniyeceğim. Teşekkür ederim.

USB 3.0 değil de 3.1miş. Bunun kablosunu nasıl kontrol edebilirim?
"Installer is no longer responding" bu hatayı neden alıyor olabilirim?
Ve sıvı soğutucum çok yavaş çalışıyor bunun sebebi ne olabilir?

Not: Chrome'da takılma sorunu olanlar için, Chrome uygulamalarını kaldırın sorun çözülüyor!
@MayCrasH'a teşekkürler bu bilgi için.

Not2: Chrome takılma sorunu esas çözümü "Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan"
Bunda ki tiki kaldırın, Chrome'u yeniden başlatın.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı