i9 9900KS RX 5700 XT Sistem Sorunu

Pencereli mod'a alarak oyuna gir o şekilde yaparsan kilitlenmez bende de aynı sorun vardı. World of warship oyununda tam ekran oyuna girerken sistem kilitleniyor idi sorunu böyle çözdüm şimdi tam keran çerçevesiz moda aldım ve kilitlenmiyor asla. Soruna gelince kodlarda saklı olduğunu düşünüyorum diğer oyunlarda bu sorunum yok ama sorunu bunun dışında hala çözebilmiş değilim. Bu çözümse şaheser 0 kilitlenme.

Şu ana kadar söylenen çözümler bunlar, servislik işimiz olmasında.
Tam bir problemi çözersem için rahatlayacak.

Yanlış bakmadıysam anakart üzerindeki HDMI portu var. Bildiğim kadarıyla ordan bağladığınızda işlemcinin grafik birimini kullanıyor.
4 adet kart için giriş kısmı var.
2 tanesinin başında HDMI yazıyor.

Diğerlerinin başında bir ibare bulunmuyor.
Not : Zaten HDMI girişine bağlı.
Monitörü kasaya dönüştürücü ile bağlıyorum.

4 adet kart için giriş kısmı var.
2 tanesinin başında HDMI yazıyor.

Diğerlerinin başında bir ibare bulunmuyor.
Not : Zaten HDMI girişine bağlı.
Monitörü kasaya dönüştürücü ile bağlıyorum.
Ekran kartı üzerindeki girişleri değil, anakart üzerindeki görüntü girişini kullanın. Böylece işlemcinin grafik birimini kullanarak görüntü almış olurunuz. Ekran kartını kullanmamış olursunuz. Sorunun ekran kartından kaynaklı olabileceğini düşündüğünüz için böyle test etmenizi önerdim. En azından emin olursunuz.

Bir şey daha eklemek isterim.
Anakart kısmında ek olarak bir HDMI girişi var.
Oraya kabloyla bağladığım zaman görüntü alamıyorum.
Sanırım sizin kast ettiğiniz yer orasıydı.
Ekran kartı üzerindeki girişleri değil, anakart üzerindeki görüntü girişini kullanın. Böylece işlemcinin grafik birimini kullanarak görüntü almış olurunuz. Ekran kartını kullanmamış olursunuz. Sorunun ekran kartından kaynaklı olabileceğini düşündüğünüz için böyle test etmenizi önerdim. En azından emin olursunuz.
Zaten orada ki girişi kullandığım zaman görüntü gelmiyor ekrana.

Bir şey daha eklemek isterim.
Anakart kısmında ek olarak bir HDMI girişi var.
Oraya kabloyla bağladığım zaman görüntü alamıyorum.
Sanırım sizin kast ettiğiniz yer orasıydı.

Zaten orada ki girişi kullandığım zaman görüntü gelmiyor ekrana.
Ekran kartı takılı olduğu için olabilir. Tam bilmiyorum niye görüntü gelmediğini. Sanırım ekran kartı takılı olduğu zaman port devre dışı kalıyor. BIOS ayarlarında vardır diye düşünüyorum.

Bu donma sorununu çözmem lazım, yoksa geç olmadan servise veriyim.
Zaman kazanayım.
Bu sorun yazılımsal mı? Yoksa donanımsal mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı