9'uncu sınıf orta seviye tüm dersler kaynak önerisi

perilloux_29

Decapat
Müfredata göre çok ilerideyiz ve bazen hocalar ders işlemeyip konulara çalışın diyor. Haliyle artık bir test kitabı almam gerektiğini düşündüm. 450 puanlık niteliksiz bir Anadolu lisesindeyim. Durumumun çok iyiye yakın olduğunu (9'uncu sınıfın zorluğuna göre) düşünüyorum. Ortalamam 83.56. Bana orta seviye tüm dersler kaynak önerir misiniz?
Bu arada fiyatı da 30 lirayı geçmezse memnun olurum. Öğrenciyiz :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm dersler soru bankası artık ortaokulda kalmalı sizin için. Her dersten ayrı kitap almanız çok daha iyi olacaktır. Zira 9.sınıfta tüm dersler soru bankası olduğunu bile sanmıyorum. Ben piyasadaki en kaliteli yayınları sayayım sen bulabilirsen al bunlardan:
- Endemik (Ortanın bir tık üstüdür, kalitelidir)
- Bilgi Sarmal (Geometrisi muazzamdır)
- Aydın Yayınları (Kalitelidir, yorum soruları sorar)
- Üç Dört Beş (Matematiğini aldım 1 haftada bitirdim aşırı orjinal sorular var)
- Palme (Kimya ve Biyolojisi dışında pek de almanı önermem ama bu iki ders için biçilmiş kaftandır)
- Acil (Bu da geleceğin son noktadır artık. Bunu çözebiliyorsan başka bir şey çözmene gerek yok)

Kursta kullandığımız EİS yayınlarını öneririm. Föy halinde ve kısa konu anlatımının ardından gelen sorularda var isterseniz soru bankası da var tabii.

Karekök. Biraz pahalı ama tüm dersler :)
Hocam eğitimden baya uzak kaldınız galiba. Eskidendi o Karakök'ün güzelliği şimdi belli başlı kitaplar dışında bitti. Hele geçen sene ki felaket hiç. Soruları uzun yıllar hep aynı kaldı, kendilerini acilen yenilemeleri gerek. Rutin olmayan problemler vesaire gibi kitapları hariç çoğu kitabının bir değeri yok.

Tüm dersler soru bankası artık ortaokulda kalmalı sizin için. Her dersten ayrı kitap almanız çok daha iyi olacaktır. Zira 9.sınıfta tüm dersler soru bankası olduğunu bile sanmıyorum. Ben piyasadaki en kaliteli yayınları sayayım sen bulabilirsen al bunlardan:
- Endemik (Ortanın bir tık üstüdür, kalitelidir)
- Bilgi Sarmal (Geometrisi muazzamdır)
- Aydın Yayınları (Kalitelidir, yorum soruları sorar)
- Üç Dört Beş (Matematiğini aldım 1 haftada bitirdim aşırı orjinal sorular var)
- Palme (Kimya ve Biyolojisi dışında pek de almanı önermem ama bu iki ders için biçilmiş kaftandır)
- Acil (Bu da geleceğin son noktadır artık. Bunu çözebiliyorsan başka bir şey çözmene gerek yok)
Hocam en son Aydın üretimi durdurmuştu, sizin yazınızı görünce bi araştırdım sanırım tekrar başlamış doğru mudur? Ayrıca bence Palme fizik de güzeldir.

Kardeşim ben sana şu an kitaptan ziyade interneti öneriyorum. İnternetteki kanallar bence şu an işini görür. Kenan Kara ile Geometri olsun Bekir Avşar olsun bunlar sana destek olur küçük bir de test kitabı alırsın ordan pekiştirme yaparsın. Öyle kitap yığmana gerek yok bence zira 9.sınıfsın.

Hocam en son Aydın üretimi durdurmuştu, sizin yazınızı görünce bi araştırdım sanırım tekrar başlamış doğru mudur? Ayrıca bence Palme fizik de güzeldir.

Evet hocam TYT Kimya ve TYT Fiziği var elimde. Palme fizik çözülebilir bir kaynak tamam ama Endemik, Aydın yayınları varken pek de yeterli değil. Yeterli değil derken Palme size işlem yeteneği kazandırır. Ama TYT'de artık işlem sorulmuyor ne yazık ki. Yorum yeteneğinizi ölçüyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı