Gigabyte B450M S2H ses sorunu

ATADEVRIMM

Hectopat
Yeni bilgisayar topladım maalesef onboard ses çıkışından ses alamıyorum. HDMI üzerinden ses geliyor. Onboard ve ön jack! Tan ses alamıyorum.

Sitesindeki driverları tek tek denedim değişen bir şey olmadı.
Hoparlörlerde mi sorun var dedim fakat onlarda sağlam (telefonu bağlayınca sorunsuz çalışıyor.)

Sistem:

Gigabyte B450M S2H
16 GB DDR4 3000MHz
Ryzen 5 2600 işlemci
GT 730 ekran kartı
İşletim sistemi W10 64X

Driver ile ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum fakat tam olarak anlamış değilim açıkcası :) yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yöneticisi altından Realtek gözüküyor mu?
s1.PNG

Yeni bilgisayar topladım maalesef onboard ses çıkışından ses alamıyorum. HDMI üzerinden ses geliyor. Onboard ve ön jack! Tan ses alamıyorum.

Sitesindeki driverları tek tek denedim değişen bir şey olmadı.
Hoparlörlerde mi sorun var dedim fakat onlarda sağlam (telefonu bağlayınca sorunsuz çalışıyor.)

Sistem:

Gigabyte B450M S2H
16 GB DDR4 3000MHz
Ryzen 5 2600 işlemci
GT 730 ekran kartı
İşletim sistemi W10 64X

Driver ile ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum fakat tam olarak anlamış değilim açıkcası :) yardımlarınızı bekliyorum.
Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Monitörde ses girişi var sadece HDMI üzerinden oradan ses alabiliyorum. Aynı şekil onboard ve ön panelden ses alamıyorum. Sürücü kuruyorum olmuyor. Aygıt yöneticisinde sadece AMD High Definition Audio var.. Realtek olmuyor. Çözüm bulursan mesaj atabilir misin?

Son düzenleme:
Bu sorun genelde ekran kartı ile birlikte yüklediğiniz ses yazılımından kaynaklana biliyor. Denetim masası/donanım ve ses (W7) kısayolundan ulaşarak geçerli ses oynatıcısı ses kartınızı ayarlarsanız sorununuz çözülür diye umuyorum.

Dosya Ekleri

• ses.JPG
    ses.JPG
    63,8 KB · Görüntüleme: 409
Realtek Audio Driver (Note) Win10 ver.1903 supported.
Realtek Audio Driver (Note) Win10 ver.1809 supported.
Uyumu hangi sürüm yüklüyse Windows 10'un onu yükle.
GeForce Game Ready Driver Versiyon: 445.75 - WHQL Windows 10 64 Bit.
Eğer yine de sürücüden olduğunu düşünüyorsan driver booster yükle eksik olan bütün sürücüleri yükleyecektir.

Bu sorun genelde ekran kartı ile birlikte yüklediğiniz ses yazılımından kaynaklana biliyor. Denetim masası/donanım ve ses (W7) kısayolundan ulaşarak geçerli ses oynatıcısı ses kartınızı ayarlarsanız sorununuz çözülür diye umuyorum.

Teşekkürler fakat ne yazık ki o ekranda sadece "AMD High ......" var ve driver falan da fayda olmuyor.

Yukardaki arkadaş farklı bir konu başlığında çokça uğraşmış fakat yapamamış, en son anakartın bozuk olabileceğinden söz etmiş, galiba haklı, bundan sonrası iade falan uğraşacağım ne yazık ki:(

Teşekkürler fakat ne yazık ki o ekranda sadece "AMD High..." var ve driver falan da fayda olmuyor.

Yukarıdaki arkadaş farklı bir konu başlığında çokça uğraşmış fakat yapamamış, en son anakartın bozuk olabileceğinden söz etmiş, galiba haklı, bundan sonrası iade falan uğraşacağım ne yazık ki:(

Merhabalar bu sorunu çözebildiniz mi acaba? Ben de ne yaptıysam görmüyor yeni aldığım anakart.

Geri
Yukarı