Gigabyte B450M S2H ses sorunu

ATADEVRIMM

Hectopat
Yeni bilgisayar topladım maalesef onboard ses çıkışından ses alamıyorum. HDMI üzerinden ses geliyor. Onboard ve ön jack! Tan ses alamıyorum.

Sitesindeki driverları tek tek denedim değişen bir şey olmadı.
Hoparlörlerde mi sorun var dedim fakat onlarda sağlam (telefonu bağlayınca sorunsuz çalışıyor.)

Sistem:

Gigabyte B450M S2H
16 GB DDR4 3000MHz
Ryzen 5 2600 işlemci
GT 730 ekran kartı
İşletim sistemi W10 64X

Driver ile ilgili bir sorunum olduğunu düşünüyorum fakat tam olarak anlamış değilim açıkcası :) yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Bende aynı sorunu yaşadım ve sorunu ararken çözümü buldum sanırım.
Bildirim ayarlarından jack giriş çıkış bildirimlerini kapattım ve düzeldi.
İyi günler

Merhaba.
Bende aynı sorunu yaşadım ve sorunu ararken çözümü buldum sanırım.
Bildirim ayarlarından jack giriş çıkış bildirimlerini kapattım ve düzeldi.
İyi günler.

Merhaba nasıl yaptınız acaba?

Aynı sorun benim de başıma sürekli geliyor, kendim sorunu şu şekilde çözdüm. SS'leri ile göndericem.

İlk önce bilgisayarı yeniden başlattığımda sürekli ayarları kurcalamam gerekiyor ses gelmesi için, eğer ön tarafa kulaklık takarsam hoparlör gidiyor, ya da ikisinden birinden ses gelmiyordu ve sürekli cereyan ediyordu. Bunu şu şekilde net ve sağlıklı ses alarak çözdüm.

İlk önce "Realtek Audio Console"u Microsoft Store'den indirin ve kaybolmaması için başlangıca sabitleyin.

Sonra ordaki ayarları attığım SS gibi ayarlayabilirsiniz.

Eğer arkaya tekrardan kulaklık takmak istersen onu kulaklık olarak tanıtabilirsin arka konektörde sorun çıkartmıyor ama ön arka sürekli sıkıntı çıkarıyor.

(Aşağıda seçeneği görüp o açık ondan diyebilirsiniz ön ve arka çıkış aygıtlarının iki farklı ses dolaşımı seçeneğini açınca kökten ses gidiyor.)

Sorunu bu şekilde çözdüm. Sorusu veya sorunu olan olursa altına yazabilir ya da bana mesaj atabilir elimden geleni yapmaya çalışırım. Teşekkürler.
1678988038182.png

Yeni konular

Geri
Yukarı