Gigabyte B450M Ses Sürücüsü Sorunu

uufuukyilmaz

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar, ağabeyimin bilgisayarı var. Ses çıkışı olarak şu zamana kadar hep monitörün üstündeki girişi kullandı. Tek ses girişi vardı (yeşil). Şu an çift girişli bir oyuncu kulaklığı kullanmak istiyor. Anakarta takıyoruz fakat görmüyor. Ses çıkış cihazlarında sadece monitördeki gözüküyor. Sürücüleri ben kendim elle kurmuştum ama anakartın kendi ses sürücüsü yok. Tüm ses sürücülerini kaldırıp tekrar kurdum. Ama hala sorunu çözemedim. Yardımcı olacak var mı?

İşletim Sistemi:
poo2.png

Anakart: Gigabyte B450M S2H

Aygıt Yöneticisi:
poo.png

Bir de sürücülerden hangisini kuracağım. En üstteki 1903 sürümünü kurdum olmadı. Kaldırıp önce en alttaki büyük olanı kurdum yine olmadı. Aygıt yöneticisinde değişiklik olmuyor.

poo3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle masaüstüne yeni bir klasör oluşturun.
İndirdiğiniz " exe " dosyasını klasöre kopyalayın, ardından " exe " dosyasının üzerine sağ tıklayıp " buraya çıkart " deyin.
Aygıt yöneticisine gelin, " ses, video ve oyun denetleyicileri " altında çıkan " High Definition Audio Device " yazan yere sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin.
Çıkan ekranda " sürücü yazılımı için bilgisayarı tara " seçeneğine tıklayın. Gelen Bölümde " gözat " seçeneğini tıklayın.
Sonraki adımda ise masaüstüne oluşturduğumuz dosyayı seçin, tamam diyerek ileri deyin.
Sürücü yüklenmiş olması gerek.

Öncelikle masaüstüne yeni bir klasör oluşturun.
İndirdiğiniz " exe " dosyasını klasöre kopyalayın, ardından " exe " dosyasının üzerine sağ tıklayıp " buraya çıkart " deyin.
Aygıt yöneticisine gelin, " ses, video ve oyun denetleyicileri " altında çıkan " High Definition Audio Device " yazan yere sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin.
Çıkan ekranda " sürücü yazılımı için bilgisayarı tara " seçeneğine tıklayın. Gelen Bölümde " gözat " seçeneğini tıklayın.
Sonraki adımda ise masaüstüne oluşturduğumuz dosyayı seçin, tamam diyerek ileri deyin.
Sürücü yüklenmiş olması gerek.
Bunu daha önce denemiştim fakat sürücünüz güncel uyarısı almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı