A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın başarısına gerici isimden skandal yorum

Kadın düşmanı ve gerici açıklamalarıyla bilinen ilahiyatçı İhsan Şenocak, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda bugün Çin'i 3-0 mağlup ederek büyük başarı kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı hedef aldı.

Şenocak Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kadınlarının yerinin oyun alanları olmadığını savundu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşünce özgürlüğü olarak tabi değerlendirilebilir. Fakat bende İslam gericidir ve ilkeldir dediğim zaman saldırmayacaklar.

Adam kendini "Peygamber" sanıyor o vakit?

En son yazdığınız cümleyle çelişmişsiniz zaten, uzatmaya gerek yok o yüzden. :) @Onur Altuğ Sever dediği gibi "güldürdü".
Allah ve peygamberden geleni aktarıyor, yapması gerekende o zaten, onun işi bu. Algılarınıza ters geliyorsa bu sizlerle alâkalı.
Kendini geliştirmekten bahsedenin savunduğu orta çağ artığı bir ideoloji.
Muhtemelen bu senin için hep bir ideoloji olarak kalır, bu gözle baktığın sürece derinine inme ihtiyacı duyacağını zannetmiyorum, umarız ki ön yargı gibi şeyleri bir kenara bırakır basiretle bakarsınız.

Son düzenleme:
Allah ve peygamberden geleni aktarıyor, yapması gerekende o zaten, onun işi bu. Algılarınıza ters geliyorsa bu sizlerle alâkalı.
Ben de Müslüman birisiyim ama burada ülkeyi temsil eden kişilerin dinine karışmak ne benim ne de hiçbir kimsenin haddine değil. İslam dininde Allah'tan başka kimse başka birisinin dinini, inancını sorgulayamaz. Ülkede herkesin Müslüman olma gibi bir zorunluluğu da yok, Laik bir ülkede yaşadığımızı hatırlatmak isterim.

Ben de Müslüman birisiyim ama burada ülkeyi temsil eden kişilerin dinine karışmak ne benim ne de hiçbir kimsenin haddine değil. İslam dininde Allah'tan başka kimse başka birisinin dinini, inancını sorgulayamaz. Ülkede herkesin Müslüman olma gibi bir zorunluluğu da yok, Laik bir ülkede yaşadığımızı hatırlatmak isterim.
iyi de adam kimseye demiyor böyle yapacaksın diye, uygun olanı söylüyor. Direk olarak bir şahsa zorlama yok.

İyi de adam kimseye demiyor böyle yapacaksın diye, uygun olanı söylüyor. Direk olarak bir şahsa zorlama yok.
Adam kimlerden bahsettiği çok açık belli. Ülkeyi temsil eden ve başarı elde etmiş A Milli Kadın Voleybol Takımı'na dediğini herkes biliyor. Birbirimizi kandırmaya gerek yok.

Geri
Yukarı