Çözüldü A-XMP açılınca BSoD

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SonicInPC

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MPG X570 GAMING EDGE WIFI
R9 3900X
RTX 3070
8x4 32 GB 3600MHZ RAM
CORSAIR H150İ PRO XT
SAMSUNG SSD 980 PRO 500 GB
CORSAIR MP510 M2 SSD 240 GB
WD BLUE 1 TB x2 HDD
Meslek
Öğrenci
Sistemim şu şekilde.

MSI MPG X570 Gaming Edge Wi-Fi AMD X570 soket AM4 DDR4 4400(OC) M.2 anakart.

AMD ryzen™9 3900X soket AM4+wraithprism(RGB) 3.8 GHz 64MB 105W 7nm işlemci.

Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.

G.Skill Ripjaws V siyah 8 GB 3600 MHz DDR4 CL18 F4-3600C18S-8gvk RAM.

4x4 RAM'ler toplam 32 GB XMP açınca BSoD veriyor hata koduda şu şekilde: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

minidump yok şu anda ben Dual slot olduğundan şüpeleniyorum siz ne düşünüyorsunuz yardımcı olabilir misiniz?.

Son düzenleyen: Moderatör:
XMP açmadan RAM'lere ayar yapıp denediniz mi? 1,35V verip deneyebilirsiniz.

Çözüm
Yok hocam denemedim peki bir şey soracağım Dual Channel olduğu için olabilir mi?

Yok hocam denemedim peki bir şey soracağım Dual Channel olduğu için olabilir mi?
Zaten Dual Channel olarak çalışsa da olması gerekir. Dual Channel olarak çalışması engel olmaz. Uyumsuzluk engel olabilir. Dediğim gibi yapıp deneyin.

Tamamdır teşekkür ederim.
Zaten Dual Channel olarak çalışsa da olması gerekir. Dual Channel olarak çalışması engel olmaz. Uyumsuzluk engel olabilir. Dediğim gibi yapıp deneyin.

Yok hocam olmadı bazı oyunlarda çöküyor. Ama mavi ekran yok biraz da yükselttim siyah ekran verdi.

Son düzenleme:
Anladım hocam. Biraz uzun sürebilir fakat Memtest86 ile test yapmak iyi olur. Tek olarak ve XMP kapalı olarak denemek gerekir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım hocam. Biraz uzun sürebilir fakat Memtest86 ile test yapmak iyi olur. Tek olarak ve XMP kapalı olarak denemek gerekir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler hocam gerek kalmadı 1.30v yaptım çalıştı ilginiz için tekrar teşekkür ederim.

Teşekkürler hocam gerek kalmadı 1.30v yaptım çalıştı ilginiz için tekrar teşekkür ederim.
Gözünüz aydın. Güzel bir sisteminiz var. Tadını çıkarın.

Yeni konular

Geri
Yukarı