A10 7700k oyunlarda FPS düşmesi

mehmet3737

Hectopat
Makaleler
1
2.el sıfır karışık sistem topladım uygun bütçeli fakat oyunlarda ani FPS düşüşleri oluyor. Misal BF1 720p yüksek ayarlarda ortalama 50 FPS alıyorum bi süre arada kendi kendine birden FPS 15'lere düşüyor, hemen çıkıyor, tekrar 50-60 FPS arasına.

AMD A10 7700k
8 GB 1600 MHz RAM
MSI Aero GT 1030

Bir de ileride islemci ve RAM yükseltmeyi düşünüyorum. Maddi durumu toparladigimda yeni nesil AMD AM4 DDR4 soketli bi anakartmi almaliyim yoksa Intel'in G veya i serisi islemci ve anakart mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overlock için sogutucum.Müsait nasıl overlock yaparım bilmiyorum.Gt 1030 ile işlemci uyumsuzluk sorunu olmaz diye düşünüyorum.Darboğaz olayida olmaz.Sorun neden kaynaklanir.

Overlock için sogutucum.Müsait nasıl overlock yaparım bilmiyorum.Gt 1030 ile işlemci uyumsuzluk sorunu olmaz diye düşünüyorum.Darboğaz olayida olmaz.Sorun neden kaynaklanir.

GT 1030 ile bir sorun yaşamazsınız. Sıfır GT 1030 alacağınıza 2. el GTX 1050 alın işlemciniz destekleyecektir.

Bilgisayarima format attim.Tekrar windows 7 64bit homa basic kullanıyorum.Ne yaptıysam oyundaki fps düşmesi düzelmedi.Sogutucum coolermaster iyisinden,Bf1 oynuyorum.Özellikle daha cok ara videolarda,fps düşmesi yapıyor.Intel aldıracak bana en sonunda g4650 nasıl işlemcidir.?

MSI Afterburner isimli programdan GPU ve CPU kullanım değerlerini atın. Maddi durumunuz fazla
yüksek değil ise 2 nesil 1151 socket bir anakart alın, 8GB RAM ve Pentium Gold bir işlemci.
Tamamdir. En kisa sürede atacağım.
MSI Afterburner isimli programdan GPU ve CPU kullanım değerlerini atın. Maddi durumunuz fazla
yüksek değil ise 2 nesil 1151 socket bir anakart alın, 8GB RAM ve Pentium Gold bir işlemci.
Nasıl göstreceğim. Değerleri ekran görüntüsü vb. ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı