A10 7850K uyumlu ekran kartı

Glestcher

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle tüm Technopat ailesine merhaba. Forumunuzun yeni üyesiyim arkadaşlar. Ve bazi sorularim var. Sizi takip ederken 1500 liralık sistem toplama videosunu izledim uygun fiyatli bi bilgisayar toplayayim dedim. Balikesir vatana gittim ;
AMD A10 7850K
MSI A68HM E33 V2 ANAKART
Gskillz (2x4) 2400MHZ RAM
EVEREST KASA 650WATT DAHILI GUC KAYNAGI.
240GB OCZ SSD
1TB SEAGATE 7200RPM HARDDISK
Bunlar TOPLAM ; 1562 TL

Bu bilgisayari topladim su an kurdum arkadaslar. Simdi videoda 7870K kullandilar. Bendeki 7850K. Aralarinda nasil farklar var ? Ve harici ekran karti alicam buna. Simdi bu sistemle en uyumlu calisan ekran karti modeli nedir arkadaslar ?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
7870K ile 7850K arasında ortalama %5 fark var. Dual Graphics yapacaksanız R7 240 veya R7 250 tercih edebilirsiniz. Yok yapmayacaksanız bütçenizi belirtiniz. Ona göre ekran kartı önerelim. Gerçi PSU muamma. :)

İki işlemci arasında grafiksel olarak fark yok. İşlem güçleri biraz farklı. R7 250 alırsanız dual graphics ile performansta ciddi artışlar yakalayabilirsiniz. Yalnız bu demek değildir ki sadece r7 serisi kartları takabilirsiniz... Şu an paranız varsa şayet r9 390x bile takabilirsiniz. Fakat bu durumda işlemcinizin grafik yongası devre dışı kalacaktır. Sadece R9 390x'in grafik işlemcisi çalışacaktır. Bu iyi bir şey. Ben her zaman çift grafik işlemci yerine daha güçlü tek bir grafik işlemciyi tercih etmeniz taraftarıyım.

Son düzenleme:
Kulandığın işlemci oldukça güçlü bir işlemci piyasadaki birçok ekran kartı ile gayet uyumlu ama içindeki apu'yu kulanmak istiyorsan apu ile uyumlu ekran kartlarını kulanman lağzım. Tabi bu işler sadece işlemci ile olmuyor psu da önemli

7870K ile 7850K arasında ortalama %5 fark var. Dual Graphics yapacaksanız R7 240 veya R7 250 tercih edebilirsiniz. Yok yapmayacaksanız bütçenizi belirtiniz. Ona göre ekran kartı önerelim. Gerçi PSU muamma. :)
kardes bendede amd a10 7850k işlemci var 2 tane 1600mhz 8gb ram var GTX960 almayı düşünüyorum sence 600w psu var ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı