APU A10 7850K bilgisayara ekran kartı tavsiyesi

Yeni ekran kartları çıkmış biraz uzak kaldım net birşey söylemem zor. Takip eden arkadaşlar fikir vereceklerdir. SSD bilgisayarın genel verimliliğini arttıracaktır fakat oyunlarda FPS adına bir etki yaratmayacaktır.

Güç kaynağınız ve işlemciniz dolayısıyla r7 360 ve 750 ti üstüne çıkmamanız gerekli. Kesin olmamakla beraber kullandığım q8200 işlemci -2008'de piyasa sürüldü- testlerde tek çekirdek performansında a10 7850K ile aynı hatta 1-2 tık daha fazla puan alıyor.

750Ti alın. Hem bütçenizi fazla aşmıyor hem darboğaz sorunu yaşatmaz. PSU modelinizi yazar mısınız? Ayrıca SSD alırsanız sisteme hız katacaktır ama oyunlarda FPS farkı görmezsiniz.

750Ti alın. Hem bütçenizi fazla aşmıyor hem darboğaz sorunu yaşatmaz. PSU modelinizi yazar mısınız? Ayrıca SSD alırsanız sisteme hız katacaktır ama oyunlarda FPS farkı görmezsiniz.
Kasanın kendi psu'su. Ayrıca psu taktırmadım.

Technopatın ekran kartı rehberini izlemiştim. Nvidia'da soldan 2. rakam en az 5, Amd'de soldan ikinci rakam en az 7 olsun diyorlar. Nvidia 750 ti ile crossfire de yapılmıyor. Ama verimi daha iyiyse nvidia ekran kartını tercih edebilirim

Sayılar önemlidir tamam ama size daha üst model tavsiye edemeyiz. Zaten o ekran kartını ikili kullanmak gereksizlik olur, o kadar bütçeniz varsa R9 390 alabilirsiniz. Kasanın içinden PSU resmi atabilir misiniz :)

AMD A10 7870 soket Fm2+3,9Ghz 4MB önbellek 95W 28mn işlemci +7GPU işlemci
Asus A68HM-PLUS AMD A68 SOKET FM2+DD3 2400MHZ(O.C) VG&DVI&HDMI ANAKART
COOLER MASTER ELİTE RC-430 500W MİD ATX PENCERELİ KASA
EK OLARAK MSI R7 360 SGD5 OC GDDR5 2 GB 128BİT AMD RADEON DX12 ekran kartı eklemeyi düşünüyorum bütçem buna yetti sizce bu sistem ne kadar mantıklı. konu doğru yerde değilse şimdiden özür diliyorum.( amaç Blade soul tarzında oyunları oynarken fps sorunu yaşamamak)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı