A10-7870K FPS Sorunu

Ersin KORKMAZ

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhabalar..

AMD A10-7870K işlemci kullanıyorum, stok fanı ile 3 ay kadar kullandım ancak aşırı ısınma ve ses problemi yüzünden dün fan değişikliği yaptım. Xigmatek Gaia 2 fanı alıp monte etti ancak oyunlarda yine FPS sorunu yaşıyorum. Ekran kartı ayarlarını tam yapamadım sanırım AMD sitesinden driverı APU R7 series olarak kurdum, orada mı bir hata yaptım acaba. BİOS'dan ekran kartı RAM kapasitesinde 2 GB'a çıkardım ancak kasma sorunları devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba. Ramlerinin 2400mhz olduğunu varsayarak bu açıklamaları yapıyorum. Ben de bi süredir ısınma problemi yaşıyordum ve gerçekten moralimi çok bozmuştu. İşlemci ısısı normal gibi görünürken fpsp düşüşü yaşıyordum ve kasa inanılmaz derecede ısınıyordu. Geçenlerde şu bios güncellemesini yapayım dedim belki sorun ordadır diye. Güncelledikten sonra biosa girdim ve ramlerin frekansının 1600'e düştüğünü gördüm. 2400'e aldığıma emindim fakat bir ayardan dolayı indirmiş sanırım. Tekrar 2400'e aldım ve ısınma problemi çözüldü. Şimdi oyunda bile olsam kasadan serin serin geliyor hava :) senin de problemin bu olabilir biosa gir bir bak derim profillerden doğru olan seçili mi.
Eğer ramlerin 2400 değil ise ramlerini değiştirmeni öneririm çünkü aksi durumda gerçekten çok yük bindiriyor ramlere.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı