A10 7870k hangi ekran kartı ?

Camell

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar tavsiyeleriniz doğrultusunda ucuz yollu bir oyun bilgisayarı topladım. Sistemim;Amd a-10 7870k godavari APU,MSI A68HM-E33 v2, 8gb 2400mhz ddr3 RAM,AeroCool GT black edition500w Case, 120gb Fury SSD, APU ya destek olması için bir ekran kartı düşünüyorum AMD ısınma problemleriyle başa çıkabilirsem önceliğin AMD max200tl civarında en iyi performans-fiyat ekran kartı nedir piyasada? Şimdiden teşekkür ederim zaman ayıranlara..

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift grafik çalıştırmayı pek önermiyorum zira çift grafik tam performans vermiyor. Ekran kartı kullanacaksanız i3 6100 veya i3 41xx gibi işlemcilere yönelmeniz daha uygun olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam A10 7870K işlemciye R7 250 ekran kartı takarak çift grafik çalıştırmış ve sonuçları göstermiş. Bir oyundan örnek verecek olursak:
04:28'te BF4 oyununu test ediyor. İşlemcinin maksimum aldığı puan 29, ekran kartının aldığı maksimum puan 40. Ekran kartı ile işlemciyi çift grafik çalıştırınca maksimum 54 puana çıkıyor yani çift grafik çalıştırırsan ekran kartından tam performans alamayacaksın.
O işlemciyi alacaksan APU öneririm, ekran kartı takacaksan i3 6100 gibi işlemcilere bakabilirsin. Yine de ekran kartı takmak istiyorsan R7 serisi ekran kartı alman daha uygun olur çünkü APU'nun içinde R7 çekirdekleri var. Şuan linkini kaybettim fakat AMD'nin sistesinde A10 7870K çift grafik için önerilen ekran kartı R7 250 idi.

Açıkçası şuanki bütçem max 1600tl olduğu için Apu ile idare etmeyi düşünüyorum.İlerde ekran kartı aldığımda apu grafik çekirdekleri ile aynı anda performans alabilirmiyim yoksa yalnızca ekran kartının verdiği performansımı görürüm? Mesaj atanlar ilginiz için teşekkürler.

Açıkçası şuanki bütçem max 1600tl olduğu için Apu ile idare etmeyi düşünüyorum.İlerde ekran kartı aldığımda apu grafik çekirdekleri ile aynı anda performans alabilirmiyim yoksa yalnızca ekran kartının verdiği performansımı görürüm? Mesaj atanlar ilginiz için teşekkürler.
Yukarıdaki video da da gözüktüğü gibi, ikisinden de performans alırsın ama ikisini de %100 verimli kullanamazsın. 40 FPS alıyorsan 55-60 olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı