A10-7870K Sistem Memnuniyeti

Ömer 44

Hectopat
Daha fazla  
Technopatın 1500 tl lik sistemini kurmayı düşünüyorum bu sistem hakkında bazı sorularım olucaktı.
1) Sistemden memnun musunuz?
2) Uygun fiyatlı bir monitör önerir misiniz?
3) Bir oyun pc si olduğu klavye-maus önerileriniz alabilirmiyim tabiki uygun fiyatlı olmalı!
4) Sizinde ekliceniz her hangi birşey var mı?
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Önerisi olan yokmu

Ya bnmde bir sorun olacak ram olarak bunu kullansam olur mu ne fark var diğerinden --->Kingston HyperX Beast 16GB (2x8GB) 2400MHz DDR3 HX324C11T3K2/16

O APU kendine göre iyi ama harici ekran kartları kadar da performans veremez. Bence APU sistem yerine 1500'e harici ekran kartlı (R7 360,R7 265,GTX 750 Ti) bir sistem toplayabilirsiniz. İsterseniz bu fiyata bir kasa toplayabilirim.

Benim birkaç önerim var..
- İleride r7 240 takarak dual graphics yapabilirsin.
- Monitör olarak ( üzgünüm link veremiyorum ) teknobiyotikten acer'in 23 inçlik g ile başlayan modelini alabilirsin
-Klavye logitech g103 ( kullanıyorum ve memmunum )
-Mouse birkaç tane model var kendin seç Logitech Deadulus Prime , Logitech g402 , Logitech g300s , Razer Abbysus

Acer k202hqlb 19.5 inç monitörü önerebilirim fiyatı 250tl civarı.

Daha büyük ekran istersen k222hqlbd 21.5 inç modeli de var. 350tl civarında.
Bunlardan ziyadesiyle memnun kalırsın.

Ben oyun oynayacağım çok büyük olsun diyorsan 23 inç s230hlbbii modeli de var. (400tl civarında) En çok tercih edilen led moniterlerden biridir.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim technopata güvendiğim için bu sistemi düşünüyorum şu kadarını söylim bilgisayarlardan pek anlamam onun için yanlış bir soru sorarsam afedin bu sitemi kurduktandan sonra ekran kartı alıp takarsak kadir beyin önerdiği sistem gibi olabilirmi peki apu sistemle ekran kartlı sistem arasında ne fark vardıro_O

Şöyle ki; apu'larda bellek yoktur. Bu nedenle sistemin belleğini paylaşırlar. (2gb'a kadar) Bu yüzden apu içeren sistemlerde yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı (2133MHz ve üstü) bellek tercih edilmelidir ki sistemin istenen performansı verebilsin.

Harici ekran kartı ise kendi hızlı belleğine sahiptir. Bu nedenle hem sistem belleğini paylaşmaz hem de bir apu'ya göre performanslı çalışır. Ancak amd son ürettiği r7'li apu'larda bazı harici ekran kartlarını performans bazında geride bırakmıştır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı